W województwie podkarpackim powstanie 60 obiektów turystycznych
PODKARPACKIE. Inwestycje w infrastrukturę turystyczną wspierane są unijnymi środkami z Regionalnego Programu Operacyjnego, którym zarządza samorząd województwa.
Wśród 400 inwestycji, które uzyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, 60 dotyczy szeroko rozumianej infrastruktury turystycznej. Nie brak wśród nich nawet obiektów o standardzie czterogwiazdkowym
Inwestycje te jednak budzą sprzeciw części ekonomistów. Podczas niedawnej konferencji w Urzędzie Marszałkowskim dr Krzysztof Kaszuba, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie stwierdził, iż to niepotrzebne wydawanie publicznych pieniędzy, gdyż hotele nie zapewniają rozwoju.
- Rozwój regionu można osiągnąć tylko poprzez innowacyjne inwestycje w produkcję – mówił dr Kaszuba.
Jak tłumaczy Marcin Nowak, p.o. zastępcy dyrektora w Departamencie Wspierania Przedsiębiorczości tłumaczy, że część pieniędzy na to należy przeznaczyć, gdyż infrastruktura turystyczna jest u nas bardzo uboga, słabsza niż w wielu innych województwach.
Z kolei Zbigniew Rynasiewicz, przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury przekonuje, ze hotele o wyższym standardzie pozwolą przyciągnąć na Podkarpacie turystów zamożniejszych, którzy chcą wydać więcej pieniędzy .
- Musimy skończyć z mitem, że ma być to region taniej turystyki – mówi poseł Rynasiewicz.
ac
Na zdj. Hotel powstały w ramach projektu "Zasoby historyczne i ekumeniczne kozaczczyzny zapleczem dla innowacji osady turystycznej w Łukowem Chutor kozacki w Dolinie Koni"