Fredropol powtarza przetarg na stworzenie zakładu przyrodoleczniczego
FREDROPOL. W tym celu przebudowany ma zostać istniejący kompleksu budynków szkolnych. Do budowy nowej gmina również się przymierza.
Fot. wizualizacje (dokumentacja przetargowa)
Koszt inwestycji gmina oszacowała na 9 500 000 zł. W pierwszym przetargu pojawiła się tylko jedna oferta, rzeszowskiej firmy Solkan, ale wyceniona była aż na 14 830 036 zł. Na taki wydatek samorząd nie był przygotowany. Przetarg więc unieważniony i ogłoszony kolejny. Tym razem na oferty gmina czeka do 11 września.
I jeszcze kilka zdań o planowanej inwestycji...
W istniejącej bryle budynku projektuje się strefę rehabilitacyjną z gabinetami zabiegowymi, lekarskimi, masażu i salą ćwiczeń oraz strefę hotelową na wyższych kondygnacjach. Strefy te będą miały części wspólne - część gastronomiczną, strefę wejściową, czy część korytarzy. Budynek ma zostać przyłączony do budowanego krytego basenu.
Istniejący budynek ma dwie kondygnacje nadziemne i poddasze użytkowe. Planuje się nadbudowę istniejącego poddasza oraz istniejącej przełączki między halą, a szkołą i zmianę istniejącego dachu na płaski (ma on nawiązywać do powstającej bryły budynku basenu).
Na I kondygnacji zaprojektowano: strefę wejściową z recepcją oraz cześć rehabilitacyjną z salą do ćwiczeń (ma powstać w miejscu istniejącej obecnie hali sportowej). Od strony południowej również powstanie strefa wejściowa - z częścią wspólną dla centrum rehabilitacyjnego, hotelu i dla basenów, z dalszym przejściem do części basenowej z kasą oraz do części rehabilitacyjnej i hotelowej. Od strony wschodniej planuje się wejście do budynku basenu dla gości centrum przyrodoleczniczego za strefą biletowania. Z kolei w zachodniej strefie wejściowej zaprojektowano kawiarnię dla gości hotelu, basenu i centrum rehabilitacyjnego (z możliwością rozłożenia stolików na zewnątrz).
Na kolejnej kondygnacji w skrzydle wschodnim zlokalizowanych będzie część gabinetów zabiegowych oraz masażu, strefa administracyjna oraz część hotelowa w skrzydle wschodnim. Na najwyższej kondygnacji projektuje się pokoje hotelowe. I wreszcie, w podpiwniczeniu znajdować się będą zaplecza techniczne oraz socjalne, a w miejscu dawnych szatni planuje się strefę gastronomiczną.
Cała inwestycja - realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj” - miałaby potrwać 660 dni.
.