Na rewitalizację Placu Inwalidów w Jaśle trzeba będzie poczekać nieco dłużej
JASŁO. Do ogłoszonego przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki nie zgłosił się żaden wykonawca.
Przedsięwzięcie zdobyło dofinansowanie z Funduszy Norweskich. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 2 876 919 zł.
Planowana do realizacji inwestycja ma polegać „na przekształceniu Placu Inwalidów oraz pasażu łączącego ten plac z Placem Żwirki i Wigury w koherentną i responsywną przestrzeń publiczną”. Obszar placu, plus pasaż, to w sumie 1 495m2 powierzchni.
Jak można przeczytać w dokumentacji przetargowej: „Projektuje się rewitalizację przestrzeni Placu Inwalidów Wojennych oraz pasażu poprzez wymianę nawierzchni, wprowadzenie na odcinku ul. Sokoła nawierzchni podobnej jak na placu i przekształcenie tego odcinka w ciąg pieszo-jezdny (…). Ponadto projekt zakłada wymianę elementów małej architektury jak: kiosku na obiekt wielofunkcyjny, lamp, koszy na śmieci, siedzisk z donicami. Projekt zakłada także rewitalizację instalacji rzeźbiarskiej „Kotwicy” i ustawienie jej w projektowanej niecce fontanny. Ponadto całość nawierzchni uzupełniona zostanie różnego rodzaju elementami plastycznymi malej architektury. W południowej części placu wprowadza się ujednolicone ogrodzenie placu w postaci muru. Na schodach pasażu przewiduje się montaż dwóch platform dla niepełnosprawnych”.
Inwestycja miałaby potrwać 7 miesięcy.
Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, tworzą 22 gminy z terenu województwa podkarpackiego i małopolskiego: Biecz, Brzostek, Brzyska, Chorkówka, Czarna, Miasto Dębica i Gmina Dębica, Dębowiec, Miasto Jasło i Jasło, Jedlicze, Jodłowa, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Pilzno, Sękowa, Skołyszyn, Szerzyny, Tarnowiec i Żyraków. Jest to jednostka sektora finansów publicznych, mająca na celu wsparcie gmin w realizacji ich zadań własnych.