Domki na Roztoczu

Urzędnik - oferta zatrudnienia

LEŻAJSK.

Stanowisko ds. przyznawania i wypłat zasiłków

ZUS Inspektorat w Leżajsku

Adres miejsca pracy ul. Mickiewicza 24, 37-300 Leżajsk

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

ustalanie prawa do świadczeń pieniężnych z ubezpieczeń społecznych w razie choroby i macierzyństwa oraz zasiłków pogrzebowych,

ustalanie prawa do świadczeń podlegających koordynacji na podstawie umów międzynarodowych, w tym opracowywanie korespondencji w takich sprawach,

opracowywanie dokumentacji finansowej do wypłaty świadczeń,

zgłaszanie do ubezpieczeń emerytalno-rentowych osób pobierających zasiłki macierzyńskie i zasiłki w wysokości zasiłków macierzyńskich wypłacane przez Zakład,

opracowywanie decyzji w sprawie prawa i wypłaty świadczeń wypłacanych przez Zakład, w tym decyzji dotyczących świadczenia rehabilitacyjnego oraz decyzji wydawanych w wyniku kontroli orzekania o czasowej niezdolności do pracy.

Wymagania formalne -niezbędne na stanowisku pracy:

niezbędne:

- wykształcenie średnie

mile widziane:

- wykształcenie wyższe (administracja, ekonomia, rachunkowość, ubezpieczenia społeczne)

- minimum 6 miesięcy pracy związanej z obsługą finansową

Wymagania dodatkowe:

znajomość Ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz rozporządzeń do tej Ustawy,

znajomość Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych,

znajomość Ustawy o świadczeniach przysługujących z ubezpieczenia społecznego z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

umiejętność obsługi pakietu MS Office

umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach

umiejętność współpracy z innymi

rozwijanie własnej wiedzy i podnoszenie kwalifikacji

komunikatywność

rzetelność

Wymagane dokumenty:

CV,

list motywacyjny z zaznaczeniem komórki organizacyjnej i stanowiska, o jakie kandydat się ubiega,

kopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i doświadczenie zawodowe,