Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Dwóch chętnych na zaprojektowanie ważnej inwestycji drogowej w Sanoku

Opublikowano: 2022-02-14 01:05:47, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

SANOK. A chodzi o opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na budowę drogi łączącej ul. Kenara, ul. Płowiecką, ul. Konopnickiej z drogą wojewódzką nr 886 - łącznikiem do obwodnicy miasta Sanoka.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Z wyłonieniem wykonawcy może jednak być problem. Miasto jest gotowe wydać na dokumentacje 300 tys. zl. Tymczasem tańsza z ofert, spółki SP-Geo z Kańczugi, wyceniona jest na 438 500 zł. Druga wydaje się już w ogóle poza zasięgiem miasta. Warszawska firma Polska Inżynieria zażyczyła sobie za realizację zadania 735 540 zł.

 

A to przewiduje projekt budowy łącznika ul. Kenara z ul. Konopnickiej o długości ok. 1 km oraz przedłużenia ul. Płowieckiej o długości ok. 0.4 km.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Powstać mają: dwupasmowa jezdnia (2x3m), obustronne chodniki, ciągi pieszo - rowerowe i ścieżka rowerowa (po jednej stronie), kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne, kanał technologiczny oraz nowe zatoki autobusowe.

 

Przebudowane zostaną wszystkie zjazdy do przylegających do drogi działek, a także kilka skrzyżowań: z ul. Konopnickiej (jednostronne), z ul. Szczudliki (dwustronne), z budowanym łącznikiem od ronda Beksińskiego do obwodnicy miasta Sanoka (dwustronne), z przedłużeniem ul. Płowieckiej (jednostronne). Skrzyżowanie z ul. Głowackiego na przedłużeniu ul. Kenara jest opracowywane w ramach innego zadania.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Wyłoniony wykonawca dokumentacji będzie miał na realizację zamówienia w sumie 11 miesięcy.

 .