Opinie

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Opinia Bogdana Rzońcy
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. więcej »
Zobacz także
Duże zmiany na rynku agencji. Opinia prof. Dariusza Tworzydło
43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B.
Rzecznik MŚP proponuje powrót do tego, co było przed Polskim Ładem
Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów.
Co dalej z cenami ropy naftowej i cenami na stacjach paliw
Ropa naftowa bardzo taniała w tym roku. Pozytywne skutki odczujemy na polskich stacjach w okresie świątecznym.
-
Brexit wpływa na ceny walut. Frank drożeje
Od środy główne waluty podrożały o 11-16 groszy, WIG20 spadł o prawie 5%, ropa potaniała o 6%, złoto było najdroższe od miesiąca, brytyjski funt w relacji do franka był najtańszy od kwietnia br., a do jena od sierpnia 2013 roku. To wszystko w następstwie narastającego strachu przed Brexitem. więcej »
-
Czwarta rewolucja przemysłowa szansą dla Polski. Opinia Mateusza Morawieckiego
Rząd zamierza wspomóc polskich przedsiębiorców i przemysł w maksymalnym wykorzystaniu szansy, jaką daje czwarta rewolucja przemysłowa, czyli łączenie najnowocześniejszych wirtualnych technologii z realną produkcją. Chce zlikwidować bariery regulacyjne, zachęcać do inwestowania w nowatorskie projekty i wspierać je finansowo oraz administracyjnie na arenie międzynarodowej. Chce także tworzyć warunki do budowania polskiego kapitału. więcej »
-
Rządowy program „Mieszkanie Plus” – opinia Krzysztofa Kaszuby
Rządowy projekt programu „Mieszkanie Plus” – oparty ma być na trzech filarach: mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności, wsparcie dla budownictwa społecznego i zachęty do oszczędzania na cele mieszkaniowe. Nowy program ma zastąpić obowiązujący do końca 2018 roku program wsparcia dla kredytobiorców „Mieszkanie dla młodych”. więcej »
-
PKB Polski w I kwartale 2016 r. – komentarz Stanisława Gomułki
GUS opublikował poprawiony nieco w stosunku do danych z 13 maja, ale nadal wstępny, szacunek PKB w I kwartale br. Podstawowe informacje nie uległy zmianie. więcej »
-
Jak oceniać pokazy cyrkowe ze zwierzętami?
Nie stało się dobrze, że Rzeszów nie dołączył do coraz liczniejszego grona polskich miast, w których władze odmówiły wynajmu terenów miejskich cyrkom. Chodzi tutaj o udział zwierząt w pokazach cyrkowych. więcej »
-
Czy da się rozwiązać problemy pielęgniarek? Opinia Tadeusza Kensego
Od kilku dni media szeroko informują o proteście pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. Nic, dziwnego to jeden z najbardziej znanych i najważniejszych szpitali w Polsce. Ale takie same problemy występują we wszystkich publicznych placówkach służby zdrowia w Polsce. więcej »
-
Jak jeszcze popsuć sobie spadające notowania?
Według mieszkańców Rzeszowa walka o zahamowanie spadającego poparcia politycznego nie powinna przenosić się na pracę Rady Miasta. W zasadzie zwykłego obywatela to w ogóle nie interesuje, bo woli troskę o dobro wspólne i najbliższe otoczenie. więcej »
-
Już za cztery lata może zabraknąć prądu
W miesiącach jesienno-zimowych 2020 r. w Polsce może wystąpić niedobór rezerw mocy w systemie energetycznym - wynika z raportu operatora systemu przesyłowego Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE). więcej »
-
Dlaczego samorząd nie powinien zajmować się Trybunałem Konstytucyjnym?
Wprowadzenie tematyki Trybunału Konstytucyjnego do samorządów to działanie irracjonalne, pozbawione rozsądku i podgrzewające jeszcze gorącą atmosferę polityczną wywołaną przez obecną opozycję sejmową. więcej »
-
Stabilny rynek nieruchomości
Dalsza stabilizacja cen mieszkań, wzrost podaży lokali oddawanych do użytku, niższa dynamika liczby noworozpoczynanych inwestycji i wydawanych pozwoleń na budowę – takie są prognozy dotyczące rynku nieruchomości w 2016 r. na podstawie analiz Banku BGŻ BNP Paribas. Z zebranych danych wynika również, że istnieje zapotrzebowanie na budownictwo na wynajem. więcej »