Opinie

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Opinia Bogdana Rzońcy
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. więcej »
Zobacz także
Duże zmiany na rynku agencji. Opinia prof. Dariusza Tworzydło
43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B.
Rzecznik MŚP proponuje powrót do tego, co było przed Polskim Ładem
Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów.
Co dalej z cenami ropy naftowej i cenami na stacjach paliw
Ropa naftowa bardzo taniała w tym roku. Pozytywne skutki odczujemy na polskich stacjach w okresie świątecznym.
-
Sytuacja gospodarcza Polski w czerwcu 2016 roku
Giełda, OFE, wiek emerytalny, ustawa o kredytach w walutach wymienialnych – konsekwencje dla gospodarki i naszych oszczędności w bankach. Opinia prof. Stanisława Gomułki. więcej »
-
Po referendum w Wielkiej Brytanii
Jeden dzień ma większe znaczenie niż wcześniejsze tygodnie, nie mówiąc już o dniach. Referendum w Wielkiej Brytanii zakończyła się tak nieoczekiwanym rezultatem że rynki w piątek były dosłownie zszokowane. więcej »
-
Brexit. Nowe porządki
Brytyjczycy ku zaskoczeniu wszystkich, w tym przede wszystkich rynków finansowych, opowiedzieli się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (UE). W reakcji na to funt do dolara potaniał o prawie 11%, japońska giełda spadła o 7%, szwajcarski frank podrożał o 6% do 4,19 zł. I to nie koniec zamieszania na rynkach finansowych. więcej »
-
Jak brexit wpłynie na polski wzrost gospodarczy?
Skutkiem opowiedzenia się za brexitem w czwartkowym referendum w Wielkiej Brytanii byłby wzrost niepewności na rynkach finansowych. W efekcie na wartości straciłby złoty, a umocniłyby się bezpieczne waluty takie jak dolar i frank szwajcarski. więcej »
-
Czy nadchodzi Brexit? Czego możemy spodziewać się 23 czerwca?
Wielkimi krokami zbliża się referendum dotyczące pozostania lub wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Z każdym kolejnym dniem można obserwować obawy uczestników rynków finansowych, które skutkują odpływem kapitału z krajów rozwijających się i podążaniem w kierunku walut „safe heaven”. więcej »
-
Wiceminister Adam Hamryszczak o współpracy Polska-Chiny
W Warszawie 20 czerwca 2016 roku rozpoczęło się IV Forum Regionalne Polska-Chiny. więcej »
-
Obniżka CIT nie rozwiąże problemu – opinia Krzysztofa Kaszuby
Ekonomista postuluje zmianę zasad opodatkowania firm. więcej »
-
Spada zaufanie do mediów – wyniki badań Millward Brown
Największym zaufaniem wśród mediów cieszy się radio, redakcje w Polsce zajmują się przede wszystkim kształtowaniem opinii i wpływaniem na społeczeństwo a nie informowaniem. Takie wnioski płyną z najnowszych badań Millward Brown zrealizowanych na potrzeby Kongresu Profesjonalistów Public Relations. więcej »
-
Raz jeszcze o groźbie secesji wewnątrz UE. Opinia Antoniego Kopyto
Cała Europa żyje tym tematem, na równi chyba z zainteresowaniem rozgrywkami Euro 2016 we Francji. Dokładam więc i ja swoje trzy grosze w oparciu o „świeże” doświadczenia z Londynu i okolic. więcej »
-
Brexit - skutki dla polskiej i europejskiej gospodarki
Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy o wolnym handlu (FTA) może doprowadzić do gwałtownego wzrostu liczby upadłości zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w wielu innych krajach, będących jej kluczowymi europejskimi partnerami. więcej »