Opinie

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Opinia Bogdana Rzońcy
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. więcej »
Zobacz także
Duże zmiany na rynku agencji. Opinia prof. Dariusza Tworzydło
43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B.
Rzecznik MŚP proponuje powrót do tego, co było przed Polskim Ładem
Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów.
Co dalej z cenami ropy naftowej i cenami na stacjach paliw
Ropa naftowa bardzo taniała w tym roku. Pozytywne skutki odczujemy na polskich stacjach w okresie świątecznym.
-
Ekologia integralna. Laudato si’. Młodzi bohaterami zmian
KRAKÓW. więcej »
-
Kontrowersje wokół projektu ustawy o refundacji leków
Proponowane niejasne zapisy oraz dołączenie wyrobów medycznych do zasad refundacji leków, mogą doprowadzić do wprowadzenia odpłatności za sprzęt medyczny, zmniejszenia jego dostępności, jak również wprowadzenia na rynek sprzętu niskiej jakości. więcej »
-
Coraz niższe ceny paliw - opinia BM Reflex
Mijający tydzień (18-22 lipca 2016) na krajowych stacjach paliw upływa pod znakiem kolejnej serii niewielkich obniżek. Zarówno benzyna jak i olej napędowy potaniały średnio 3 gr./l. więcej »
-
Zniesienie bankowego tytułu egzekucyjnego a perspektywy rynku wierzytelności
Zmiany regulacyjne w sektorze bankowym są już widoczne na rynku wierzytelności. Likwidacja bankowego tytułu egzekucyjnego oraz wprowadzenie podatku od aktywów skłaniają banki do wzmożonej sprzedaży portfeli wierzytelności wyspecjalizowanym podmiotom. Rosnąca wartość niespłacanych zobowiązań i liczba dłużników wpływają na wzrost rynku windykowanych wierzytelności. więcej »
-
Będzie drożej? NBP prognozuje koniec deflacji
W sklepach zostawimy więcej pieniędzy – wynika z analiz Narodowego Banku Polskiego. NBP szacuje, że już na przełomie roku powinniśmy zobaczyć inflację. To oznacza, że więcej zapłacimy za towary i usługi. więcej »
-
To ma być rekordowa podwyżka płacy minimalnej
Od 2017 r. płaca minimalna wzrośnie o 150 zł i będzie wynosiła 2 tys. zł. Z punktu widzenia najmniej zarabiających pracowników informacja ta jest dobra. Przedsiębiorcy ostrzegają przed negatywnymi konsekwencjami. więcej »
-
Ambasador Szwajcarii: Polska musi tylko zainwestować w innowacyjność
W dzisiejszym świecie, jeżeli nie jesteś innowacyjny, przegrywasz – przekonuje Andrej Motyl, ambasador Szwajcarii w Polsce. Podkreśla, że Polsce potrzebne są bodźce ze strony rządu. W gestii państwa powinny zostać jedynie największe, strategiczne firmy, do inwestycji w badania i rozwój należy też zachęcić prywatne firmy. więcej »
-
Zmiany w systemie emerytalnym. Opinia Krzysztofa Kaszuby
Rząd chce wprowadzać kolejną zmianę w Otwartych Funduszach Emerytalnych. więcej »
-
Kaczyński o OFE. Komentarz Piotra Kuczyńskiego
Co zrobić z pieniędzmi, które pozostały w OFE? więcej »
-
Jednolity Plik Kontrolny. Opinia BCC
Od 1 lipca, część podatników jest zobowiązana do stosowania tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Wdrożenie JPK ma na celu zmniejszanie luki w podatku VAT i CIT, co powinno służyć uszczelnianiu systemu podatkowego oraz uczciwej konkurencji. Podobne obowiązki wprowadzano już w kilku innych europejskich państwach. Polskie rozwiązania nie są pierwszymi tego rodzaju. więcej »