Rejestracja list wyborczych SLD-UP
PODKARPACKIE. Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy przedstawiły kandydatów do Europarlamentu w popularnej restauracji przy europejskim menu.
W piątek (11 kwietnia 2014) Sojusz Lewicy Demokratycznej (w koalicji z Unią Pracy) zarejestrował listę do Parlamentu Europejskiego w województwie podkarpackim. Konferencja prasowa, na której miała miejsce prezentacja kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej odbyła się w Ceskiej Hospodzie.
Przedstawiciele SLD zapewniają, że są jedyną partią lewicową w Polsce.
- W swoim programie wyborczym zwracamy uwagę na bezpieczeństwo energetyczne oraz walkę z bezrobociem – mówili dziś Tomasz Kamiński i inni kandydaci. - Naczelną dewizą SLD jest przeciwdziałanie nierównościom społecznym i regionalnym, a także dążenie do uregulowania systemu bankowego.
Przyszli europarlamentarzyści m.in. zamierzają skupić się na likwidacji „rajów podatkowych” oraz „zapewnić odrodzenia europejskiej gospodarki”.
Sojusz zebrał 30 tys. podpisów, dotychczas najwięcej z wszystkich partii.
W piątkowe przedpołudnie lista SLD-UP w okręgu 9, obejmującym całe województwo podkarpackie została oficjalnie zarejestrowana.
Wśród gości był Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa i Wiesław Buż, przewodniczący Klubu Radnych SLD w Radzie Miasta Rzeszowa.
Lista SLD-UP w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu 9.
1. Tomasz Kamiński, poseł
2. Helena Warda, przewodnicząca Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów;
3. Janusz Konieczny, radny wojewódzki, były senator
4. Krystyna Leśniak – Moczuk, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego;
5. Wojciech Domaradzki, przedsiębiorca, były poseł
6. Barbara Wachałowicz, nauczycielka;
7. Bronisław Tofil, radny wojewódzki
8. Daniel Kozdęba, urzędnik, radny powiatu mieleckiego
9. Przemysław Jednacz, ekonomista, student politologii, rzecznik SLD w regionie
10. Anna Kowalska, radna wojewódzka, była burmistrz Dynowa, była wicemarszałek województwa, obecnie zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.