- Nawet nie planując pracy na uczelni warto pomyśleć o zaprezentowaniu wyników swoich badań z pracy licencjackiej, inżynierskiej czy magisterskiej. Bo to także okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, poddania się ocenie. A to naprawdę przyda się na rynku pracy – zachęca Filip Ferenc, sekretarz Komitetu Organizacyjnego Rzeszowskiej Konferencji Energetycznej, uczestnik ubiegłorocznej sesji posterowej.
W tym roku zgłoszenia można przysyłać do 20 maja, a sama sesja posterowa odbędzie się 27 maja 2024 r. w formule online, na platformie Zoom.
Zgłoszenia uczestników przyjmowane są na adres poczty internetowej: postery@instytutpe.pl.
Szczegóły, w tym regulamin wydarzenia dostępny jest na stronie: https://www.instytutpe.pl/konferencja2024/sesja-posterowa/
- Postery będą oceniane przez jury – mówi dr hab. Mariusz Ruszel, prof. Politechniki Rzeszowskiej oraz prezes Instytutu Polityki Energetycznej, pomysłodawca cyklu konferencji. – Przewidzieliśmy dla zwycięzców nagrody pieniężne – 1500 zł za zajęcie I miejsca. Zwycięzcy będą mogli wziąć też udział w panelu dyskusyjnym we wrześniu, czy też opublikować wyniki swojej pracy w renomowanych, punktowanych czasopismach. Autorom najciekawszych opracować zaproponujemy praktyki w Instytucie Polityki Energetycznej, a sam udział w sesji jest bezpłatny.
Tematyka jest różna, np. w ubiegłych latach uczestnicy analizowali takie kwestie jak: „Identyfikacja zmiennych objaśniających wpływających na zużycie gazu ziemnego przez odbiorców przemysłowych w poszczególnych krajach Unii Europejskiej", „Kogeneracja dla przedsiębiorstw", „Prognozowanie zużycia gazu ze stacji LNG", „Spółdzielnie energetyczne na obszarach wiejskich jako element zwiększania bezpieczeństwa energetycznego". Nie brakło także kwestii inżynierskich („Projektowanie nowego magazynu energii"), a nawet prawnych, na przykład: „Bezpieczeństwo środowiskowe a bezpieczeństwo energetyczne w dobie kryzysu: ujęcia prawne". Było też kilka posterów dotyczących zastosowań wodoru, np. „Synteza i właściwości katalizatorów na bazie surowców odnawialnych do produkcji wodoru" czy „Amoniak jako efektywna metoda magazynowania zielonego wodoru".
Wszystkie ubiegłoroczne postery można zobaczyć na stronie:
https://www.instytutpe.pl/wp-content/uploads/2022/12/Ksi%C4%99ga-Poster%C3%B3w-IPE-2023-v.1.pdf
Organizatorami konferencji są Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza we współpracy z Politechniką Rzeszowską.
.