Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Konkurs na dyrektora „Siemaszkowej” zakończony. Jan Nowara z rekomendacją

Opublikowano: 2023-05-31 15:00:51, przez: admin, w kategorii: Kultura

RZESZÓW.

Jan Nowara

Jan Nowara

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Teatr im, Wandy Siemaszkowej podlega samorządowi województwa podkarpackiego i to zarząd województwa powołał komisję, która miała przeprowadzić konkurs i zarekomendować kandydata na dyrektora. Pierwsze posiedzenie komisji odbyło się 26 kwietnia. Członkowie dokonali wtedy weryfikacji złożonych ofert przez czterech kandydatów. Wśród nich tylko aplikacja dotychczasowego dyrektora Jana Nowary spełniła kryteria konkursu, w związku z czym jego kandydatura została zakwalifikowana do drugiego etapu.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Drugie posiedzenie komisji odbyło się dziś (31 maja 2023 r.). Jan Nowara zaprezentował swoją koncepcję prowadzenia teatru, odpowiadał również na pytania członków komisji.

Konkursowa oceniła koncepcję pozytywnie i postanowiła rekomendować zarządowi województwa podkarpackiego powołanie Jana Nowary na dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

- Zarząd po zapoznaniu się z opinią komisji i planem pracy oraz koncepcją przedłożoną przez Jana Nowarę podejmie decyzję na jednym z najbliższych posiedzeń – mówi Tomasz Leyko, rzecznik prasowy. - Teatr czekają duże inwestycje w tym jego rozbudowa, w związku z tym nowa kadencja będzie też nowym otwarciem w zarządzaniu placówką.