Domki na Roztoczu

Oferta pracy w urzędzie

RZESZÓW.

ORA-O-K.2110.13.2021

Prezydent Miasta Rzeszowa ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy Podinspektora III w Wydziale Księgowo-Rachunkowym Urzędu Miasta Rzeszowa -

1. Wymagania niezbędne:

- obywatelstwo polskie,

- wykształcenie wyższe ekonomiczne, administracyjne lub prawnicze, o kierunkach: finanse, rachunkowość, ekonomia, administracja, prawo, zarządzanie,

- doświadczenie w pracy w rozliczaniu podatku od towarów i usług,

- kandydat musi posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, korzystać z pełni praw publicznych, nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz cieszyć się nieposzlakowaną opinią.

2. Wymagania dodatkowe:

- praktyczna znajomość ustaw: o samorządzie gminnym, o pracownikach samorządowych, o finansach publicznych, o rachunkowości, o podatku od towarów i usług wraz z aktami wykonawczymi oraz Ordynacji podatkowej w części dotyczącej rozliczeń podatkowych wraz z aktami wykonawczymi,

- sprawne wyszukiwanie i interpretowanie przepisów prawa i informacji z zakresu podatku od towarów i usług, rachunkowości, finansów publicznych i prawa podatkowego,

- bardzo dobra znajomość funkcjonowania samorządu terytorialnego, w tym miasta Rzeszowa,

- praktyczne stosowanie przepisów prawa, - biegła znajomość obsługi komputera (Word, Excel),

- umiejętność analitycznego myślenia i pisemnego formułowania wniosków, umiejętność pracy w zespole, samodzielność, kreatywność, sumienność, dyspozycyjność.

3. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

- sporządzanie rejestrów sprzedaży i zakupu VAT Urzędu,

- weryfikacja tzw. „cząstkowych” deklaracji VAT od jednostek organizacyjnych Miasta,

- kontrola formalno- rachunkowa dowodów księgowych,

- dekretowanie dowodów księgowych,

- prowadzenie ewidencji księgowej syntetycznej i szczegółowej wyznaczonych kont księgowych, analiza zapisu tych kont oraz ich inwentaryzacja,

- współpraca przy sporządzaniu zbiorczej deklaracji VAT- 7 Urzędu i Miasta oraz terminowe przekazywanie do Urzędu Skarbowego wymaganych dokumentów,

- rozliczanie podatku VAT z Urzędem Skarbowym i jednostkami organizacyjnymi Miasta,

- współpraca przy ustalaniu prewskaźnika i wskaźnika struktury,

- przygotowywanie materiałów do wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych przepisów prawa w zakresie stosowania ustawy VAT i aktów wykonawczych do tej ustawy,

- bieżąca analiza rozliczeń podatku od towarów i usług w zakresie Miasta, jednostek organizacyjnych, a także współpraca przy racjonalizacji tych rozliczeń,

- obsługa elektronicznej bankowości,

- współpraca przy sporządzaniu sprawozdań budżetowych, finansowych z operacji finansowych,

- prowadzenie spraw z zakresu stosowania kas rejestrujących.

4. Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku:

- zakres obowiązków na tym stanowisku wymaga pracy z wykorzystaniem sprzętu komputerowego i narzędzi informatycznych, - zakres wykonywanych obowiązków dotyczy stanowiska urzędniczego, praca na tym stanowisku ma charakter biurowy.

5. W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

6. Wymagane dokumenty:

- życiorys (CV),

- list motywacyjny,

- kserokopia dyplomu ukończenia szkoły wyższej oraz innych dokumentów o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach,

- kserokopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność- w przypadku kandydatów, którzy zamierzają skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatów,

- kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,

- oświadczenie kandydata, że nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, oraz oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych i o korzystaniu z pełni praw publicznych opatrzone własnoręcznym podpisem oraz bieżącą datą.

Wybierz studia w WSPiA

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w siedzibie urzędu osobiście lub pocztą na adres urzędu – Urząd Miasta Rzeszowa, Rynek 1, 35-064 Rzeszów, w zamkniętych kopertach z dopiskiem: dotyczy naboru na stanowisko podinspektora III w Wydziale Księgowo-Rachunkowym Urzędu Miasta Rzeszowa, w terminie do dnia 4 czerwca 2021 r. Dokumenty, które wpłyną do urzędu po upływie określonego terminu nie będą rozpatrywane.