Webinar „Znaczenie innowacji w rolnictwie i możliwości finansowania w ramach WPR”
Organizatorzy Europejskiego Forum Rolniczego w 2021 roku zapraszają do udziału w wirtualnej dyskusji o tym, jak zwiększać wydajność rolnictwa oraz obniżać koszty poprzez wdrażanie innowacji.
Fot. Pixabay/CC0
Trzydniowe wydarzenie online EU Agro-Trade Platform odbędzie się w dniach 24-26 marca. To nowa, interaktywna platforma online, która będzie skupiać przedstawicieli sektora rolno-spożywczego, z Polski oraz rynków zagranicznych i umożliwi nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych. Wirtualnym spotkaniom będą towarzyszyć webinaria z udziałem ekspertów. W ramach jednego z nich zostanie poruszony temat innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie.
Znaczenie innowacji w rolnictwie i możliwości finansowania w ramach WPR
Na jakim etapie wdrażania smart farmingu są polscy rolnicy? Jakie produkty i usługi oferują dostawcy środków ochrony roślin i nawozów oraz cyfrowych narzędzi wspomagających prace polowe? Czy integrowana ochrona roślin pomoże ograniczyć presję na środowisko i ochronić bioróżnorodność? Jak efektywnie wprowadzić i skoordynować działania dotyczące innowacyjności na wsi oraz zapewnić współdziałanie rolnictwa, biznesu oraz administracji rządowej? Skąd pozyskać na to środki?
W webinarze „Znaczenie innowacji w rolnictwie i możliwości finansowania w ramach WPR” udział wezmą m.in.: Marek Zagórski – sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Wolfgang Burtsher – dyrektor generalny ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Komisji Europejskiej, prof. dr Csaba Gyuricza – rektor Węgierskiego Uniwersytetu Rolno-Przyrodniczego (MATE), Michał Wiśniewski – zastępca dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, dr inż. Jerzy Plewa – ekspert Team Europe, dr Kerstin Burseg – programme manager innovation w EIT Food (konsorcjum naukowo-badawcze) oraz dr inż. Witold Łykowski – kierownik Działu Badań i Rozwoju w BASF Polska.
Rejestracja i terminy spotkań
Rejestracja do udziału w „EU Agro-Trade Platform” będzie prowadzona do 23 marca 2021, natomiast webinaria i wirtualne spotkania biznesowe 1:1 odbędą się w dniach 24-26 marca 2021. Aktywny udział w dyskusji jest możliwy tylko dla użytkowników zarejestrowanych na platformie EU Agro-Trade.
Misją „EU Agro-Trade Platform” jest umożliwienie nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz stworzenie profesjonalnego narzędzia do wyszukiwania ofert korzystnej współpracy na rynku lokalnym i międzynarodowym. Platforma będzie skupiać przedstawicieli sektora rolno-spożywczego, z Polski oraz rynków zagranicznych.