Waldemar Szumny - kandydat na prezydenta Rzeszowa 2024
Ryszard Wisz kandydat do Rady Powiatu Rzeszowskiego
Maria Fajger - kandydatka do sejmiku województwa podkarpackiego

Praca w Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie

RZESZÓW.

Ogłoszenie o naborze nr 24383 z dnia 22.03.2018 r.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowisko

specjalista

do spraw: ds. informacji przestrzennej oraz

krajowych form ochrony przyrody oraz ochrony gatunkowej zwierząt, roślin i grzybów oraz krajowych form ochrony przyrody

w Wydziale Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie

al. J. Piłsudskiego 38

35 – 001 Rzeszów

WARUNKI PRACY

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

praca administracyjno - biurowa,

wyjazdy w teren,

praca przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy,

kontakt z klientem zewnętrznym

Miejsce i otoczenie organizacyjno – techniczne stanowiska pracy

praca wykonywana w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie,

wejście do budynku z podjazdem dla osób niepełnosprawnych,

winda, brak oznaczeń, specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym,

na stanowisku pracy nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia

ZAKRES ZADAŃ

- prowadzenie nadzoru nad funkcjonowaniem systemu informacji przestrzennej GIS (wprowadzanie, gromadzenie, przetwarzanie i wizualizację danych);

- prowadzenie rejestru form ochrony przyrody w postaci danych empirycznych oraz wizualizacyjnych w układzie przestrzennym, położonych w całości lub w części na terenie województwa podkarpackiego;

- prowadzenie spraw związanych ze zmianami zapisów standardowych formularzy danych obszarów Natura 2000 oraz ze zmianą przebiegu ich granic;

- przygotowywanie projektów decyzji oraz niezbędnej dokumentacji w postaci map .shp w sprawach o ustalenie, likwidację stref ochrony ostoi oraz stanowisk roślin i grzybów objętych ochroną gatunkową, stref ochrony ostoi, miejsc rozrodu i regularnego przebywania zwierząt objętych ochroną gatunkową, a także prowadzenie rejestru ustalonych stref;

- prowadzenie spraw związanych z wydawaniem zezwoleń na odstępstwa od zakazów obowiązujących w stosunku do gatunków roślin, zwierząt i grzybów objętych ochroną częściową oraz na odstępstwa w stosunku do gatunków roślin, zwierząt i grzybów objętych ochroną ścisłą, jak też przygotowywanie okresowych raportów dla Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska dotyczących wydanych zezwoleń i przypadków schwytania lub zabicia zwierząt gatunków objętych ochroną ścisłą w celu właściwego zachowania i ochrony substancji przyrodniczej tych obiektów oraz tzw. raportów w sprawie liczby wydanych derogacji.

WYMAGANIA NIEZBĘDNE

- Wykształcenie: wyższe ochrona środowiska lub biologia lub leśnictwo lub geografia lub pokrewne

- doświadczenie zawodowe: 1 rok w obszarze ochrony środowiska lub ochrony przyrody

- znajomość ustaw: o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, o ochronie przyrody, znajomość ustawy Kodeks postępowania administracyjnego, ustawy o służbie cywilnej, znajomość aktów wykonawczych do ww. ustaw,

- specjalistyczna wiedza z zakresu informacji przestrzennej, ochrony przyrody, krajobrazu, gospodarki leśnej, oraz znajomość prawa w tym zakresie;

- bardzo dobra umiejętność obsługi programu QGIS;

- umiejętność podejmowania decyzji i odpowiedzialność;

- samodzielność i inicjatywa; umiejętność rozwiązywanie problemów

- Posiadanie obywatelstwa polskiego

- Korzystanie z pełni praw publicznych

- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

WYMAGANIA DODATKOWE

- doświadczenie zawodowe: 6 miesięcy w administracji publicznej

- przeszkolenie: z zakresu ochrony przyrody, z zakresu informacji przestrzennej GIS

DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA NIEZBĘDNE

- Życiorys/CV i list motywacyjny

- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia

- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy

- Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa

- Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru

- Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

- Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA DODATKOWE

- Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy

- kopie dokumentów potwierdzających przeszkolenie

TERMINY I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW

- Dokumenty należy złożyć do: 30.03.2018

- Decyduje data: wpływu oferty do urzędu

- Miejsce składania dokumentów:

- Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie

- al. Piłsudskiego 38,

- 35-001 Rzeszów

INNE INFORMACJE:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.

Ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Oświadczenia prosimy składać zgodnie ze wzorem zamieszczonym na stronie internetowej: http://bip.rzeszow.rdos.gov.pl (Praca/Wzory oświadczeń). Oświadczenia powinny być podpisane własnoręcznie. Dokumenty należy przesyłać listownie lub składać osobiście w zamkniętej kopercie w sekretariacie RDOŚ w Rzeszowie. Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data wpływu do urzędu).

Oferty kandydatek/ kandydatów niewyłonionych możliwe są do odebrania w terminie 1 miesiąca od dnia opublikowania wyniku naboru. Oferty kandydatów wyłonionych a niezatrudnionych możliwe są do odebrania w terminie 3 miesięcy od objęcia stanowiska przez wybranego kandydata/kandydatkę. Niewykorzystane oferty i nieodebrane w terminie zostaną zniszczone komisyjnie.

Kandydatki/kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną zakwalifikowani do dalszych etapów naboru, o czym będą poinformowani telefonicznie lub na podany adres e – mail.

Nabór składa się z następujących etapów: selekcji ofert pod kątem spełniania wymagań formalnych, sprawdzianu wiedzy – test , rozmowy kwalifikacyjnej. Do składania dokumentów zachęcamy osoby niepełnosprawne. Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć , wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Dodatkowe informacje tel. (17) 785 00 44