Złoty Lew Podkarpacki – dziś zakończenie głosowania
PODKARPACKIE. Ostatnia chwila, by oddać swój głos przez internet.
Fot. TVP Rzeszów
Złoty Lew Podkarpacki to plebiscyt ogłoszony przez Telewizję Rzeszów. Nazwa nagrody nawiązuje do herbu województwa podkarpackiego, na którym oprócz ukoronowanego srebrnego gryfa w polu czerwonym, który był herbem ziemi i województwa bełskiego oraz srebrnego krzyża kawalerskiego, znajduje się ukoronowany złoty lew w polu błękitnym, który był herbem dawnego województwa lwowskiego. Lew ma promować postawy i osoby, które swoją wiedzą i doświadczeniem, przedsiębiorczością i konsekwencją działania w pokonywaniu trudności i barier oraz przełamywaniu schematów myślenia zmieniają oblicze Podkarpacia i Polski. Ma wspierać i doceniać ludzi, którzy aktywnie, skutecznie i z poszanowaniem zasad etyki przyczyniają się do rozwoju województwa.
Twórcą statuetki „Złotego Lwa Podkarpackiego” i logo nagrody jest znany artysta Adam Przybysz z Sanoka. TVP Rzeszów współpracuje z czasopismami lokalnymi z różnych części regionu: „Echo Rzeszowa”, „Korso”, „Korso Kolbuszowskie”, „Nasz Dom Rzeszów”, „Nowe Podkarpacie”, „Obserwator Lokalny”, „Sztafeta” i „Życie Podkarpackie” oraz z serwisem gospodarkaPodkarpacka.pl, miesiecznikiem VIP. Biznes i Styl i tygodnikiem Extra Podkarpacie. Parterami są firmy Śnieżka, Asseco Poland i Transsystem.
Statuetka Złotego Lwa Podkarpackiego, będzie przyznawana przez kapitułę w trzech kategoriach: osobowość roku, osiągnięcia gospodarcze i naukowe.
Głos na własnego, niezależnego od decyzji kapituły, „Złotego Lwa Podkarpackiego” mogli oddać również widzowie i czytelnicy, a także internauci poprzez głosowanie na stronie na stronie www.tvp.pl/rzeszow.
Kandydaci zgłoszeni przez serwis gospodarkaPodkarpacka.pl to Mateusz Tułecki (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie), Marta Półtorak (Marma Polskie Folie, Poligem Millenium Hall), Wojciech Inglot (firma kosmetyczna Inglot), Piotr Przytocki (prezydent Krosna) i Grażyna Stojak (wojewódzki konserwator zabytków).
ac