Budowa kortów tenisowych w Sanoku
SANOK. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku ruszyła budowa kortów tenisowych. Ro ostatni etap realizowanego projektu „Przebudowa i rozbudowa obiektów toru lodowego wraz z budową kortów tenisowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku”.
Fot. UM Sanok
W mieście powstaną trzy korty tenisowe. Dwa z nich będą odkryte o wymiarach 24 x 11 m każdy. Ich nawierzchnią będzie mączka ceglasta. Miasto zyska również kort kryty, usytuowany w hali pneumatycznej o wymiarach 36 x 18 x 8 m i o powierzchni 648 m˛. Będzie on miał wymiary 24 x 11 m o sztucznej nawierzchni z mączki ceglastej na podbudowie z tłucznia kamiennego.
Zakończenie prac planowane jest na lipiec br.
- Korty funkcjonujące od dziesiątek lat w śródmieściu są przestarzałe - mówi Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Miasta Sanoka. - Chcemy poprawiać jakościowo naszą infrastrukturę, a przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji stworzyć dobrą i różnorodną bazę sportową, której częścią byłyby nowe korty tenisowe.
Do tej pory w ramach projektu „Przebudowa i rozbudowa obiektów toru lodowego wraz z budową kortów tenisowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku”, wymieniono stare ogrodzenie toru, a wzdłuż niego utworzono chodniki. Później postawiono nowe budki sędziowskie. Kupiono też dodatkową, składaną trybunę, wykonaną ze stalowych profili na 828 miejsc, wyremontowano istniejące, stałe trybuny. W miejsce starych, betonowych podestów pojawiły się nowe, stalowe i barierki oddzielające poszczególne rzędy trybuny. Wykonano także izolację przeciwwodną i docieplenie. Jeden z podestów przystosowano dla osób niepełnosprawnych, montując przy nim specjalistyczny podnośnik. Przeróbki te pozwoliły na wygospodarowanie trzech dodatkowych rzędów. Dzięki temu obydwie trybuny liczą około 3 tys. miejsc.
Wyremontowano pomieszczenia socjalne na parterze budynku Domu Sportowca (powstały sauny sucha i mokra, siłownia, nowe sanitariaty, w tym jeden przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i szatnia dla korzystających ze ślizgawek). Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w wentylację mechaniczną.
- W ramach projektu zakupiono także 300 par łyżew i 120 par rolek, co znacznie odświeżyło zasoby sprzętowe ośrodka, a także podnośnik teleskopowy do prac remontowo-konserwacyjnych przy oświetleniu toru - pryzpomina Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sanoku.
Koszt całego projektu, na którego realizację władze Sanoka zdobyły dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, to 3 mln 776 tys. zł, w tym dofinansowanie 2 mln 149 tys. zł.
ac