Nowa siedziba Polsko-Amerykańskiej Kliniki Kardiologicznej w Mielcu
MIELEC. Tuż przed końcem roku otwarto ją w mieleckim szpitalu. Grupa American Heart of Poland wynajęła blisko 670 m2 na piątym piętrze placówki.
Fot. powiat mielecki
Oddział Kardiologiczny Szpitala w Mielcu jest jednym z 24 ośrodków medycznych w kraju, zarządzanych przez Grupę American Heart of Poland.
Oddział przeszedł wcześniej kompleksową modernizację.
- Pomieszczenia przeszły generalny remont, w celu przystosowania ich do wymagań pełnoprofilowego Oddziału Kardiologii. Na tej powierzchni zlokalizowany jest nowy Oddział Kardiologii, z salami chorych o łącznej liczbie 15 łóżek, gdzie będzie prowadzona pełna diagnostyka i leczenie chorób układu krążenia, Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, który mieści 9 w pełni monitorowanych stanowisk intensywnego nadzoru oraz Pracownia Hemodynamiki z zainstalowanym nowym angiografem Siemens Artis, w której wykonywane będą zabiegi kardiologii inwazyjnej - informuje Marcin Bruszewski, członek zarządu, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju Grupy American Heart of Poland.
W pierwszych dniach stycznia na te powierzchnie zostanie przeniesiony Oddział Kardiologii, który obecnie mieści się na pierwszym piętrze, a następnie zostanie przeniesiony Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, który znajduje się na parterze. Taka reorganizacja spowoduje, że cała opieka nad pacjentami z chorobami układu krążenia odbywać się będzie na jednej kondygnacji, co znacznie poprawi komfort pobytu pacjentów.
Jak powiedział podczas uroczystości otwarcia oddziału Stanisław Lończak, starosta mielecki - niezwykle ważne jest to, że szpital zyskał kompleksowo wyremontowany oddział kardiologii zarówno inwazyjnej, jak i nieinwazyjnej.
- Z perspektywy pacjenta mówimy po prostu o rozwoju kardiologii we współpracy z mieleckim szpitalem. Bardzo dużą wagę przykładamy do rehabilitacji po zawale serca (KOS-zawał) oraz działań nakierowanych na profilaktykę i edukację zdrowotną. Od wielu lat skutecznie ratujemy pacjentów po zawale mięśnia sercowego w ponad 20 ośrodkach medycznych w całej Polsce. Mamy doświadczenie w koordynacji opieki nad pacjentem z chorobami sercowo-naczyniowymi oraz wypracowane procedury postępowania, dzięki czemu osiągamy dobre wyniki w zakresie redukcji śmiertelności wewnątrzszpitalnej, miesięcznej oraz rocznej w zawale serca - wyjaśnił dr n. med. Paweł Kaźmierczak, członek zarządu, dyrektor medyczny Grupy American Heart of Poland.
Grupa American Heart of Poland w ramach edukacji i profilaktyki chorób cywilizacyjnych planuje zorganizowanie Klubu Pacjenta - czyli cyklu bezpłatnych spotkań dla pacjentów, którzy mają problemy kardiologiczne lub też chcieliby po prostu zgłębić temat profilaktyki. Pierwsze spotkanie Klubu planowane jest jeszcze w styczniu.