Dziewięć uczelni w regionie weźmie udział w badaniu „Innowacyjne Podkarpacie 2030”
PODKARPACKIE. Badanie organizuje i koordynuje Podkarpackie Centrum Innowacji.
Fot. Pixabay/CC0
Do udziału w badaniu „Innowacyjne Podkarpacie 2030. Badania i Rozwój: potencjał i potrzeby środowiska naukowego regionu” zaproszone zostały wszystkie uczelnie posiadające siedzibę na terenie Podkarpacia. Chęć udziału w przedsięwzięciu zadeklarowało 9 uczelni z regionu: 3 szkoły wyższe będące partnerami PCI, które uzyskały granty i realizowały projekty badawczo-rozwojowe w dotychczasowych konkursach PCI oraz 6 uczelni zewnętrznych, w tym 3, które aktualnie ubiegają się o środki w ramach III naboru do Programu grantowego PCI.
Uczelnie, które zadeklarowały udział w badaniu: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie; Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza; Uniwersytet Rzeszowski; Karpacka Państwowa Uczelnia im. Stanisława Pigonia w Krośnie; Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu; Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku; Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu; Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszowska Szkoła Wyższa z siedzibą w Rzeszowie oraz Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu
-Informacje pozyskane dzięki badaniu pozwolą nam wdrażać przedsięwzięcia będące faktyczną odpowiedzią na potrzeby podkarpackich uczelni i naukowców, a jednocześnie uwzględniające ich potencjał badawczo-rozwojowy. Cieszy nas, że tak liczne grono uczelni chce mieć realny wpływ na kształtowanie systemu wsparcia rozwoju innowacji w regionie tworzonego przez Podkarpackie Centrum Innowacji. Warto zauważyć i docenić tutaj nie tylko jednostki, które mają konkretne dokonania na tym polu (w tym w szczególności naszych Partnerów: Politechnikę Rzeszowską, Uniwersytet Rzeszowski oraz WSIiZ), ale także te uczelnie, które kojarzone były dotychczas głównie z kształceniem zawodowym. Ich udział w badaniu jest dla nas jasnym sygnałem, że chcą się rozwijać w obszarze B+R i dołączyć do grona podmiotów mających wpływ na kreowanie innowacyjnych technologii na Podkarpaciu. - wyjaśnia Krzysztof Borowicz, dyrektor ds. rozwoju technologii w PCI.
W ramach badania, dla każdej grupy docelowej: władz uczelni, przedstawicieli laboratoriów oraz naukowców, została przygotowana oddzielna ankieta internetowa. Kwestionariusze w wersji elektronicznej dystrybuowane są aktualnie do odpowiednich komórek uczelni, które potwierdziły chęć udziału w badaniu PCI.
.