Stalowa Wola powtarza przetarg na budowę hospicjum i poradni paliatywnej
STALOWA WOLA. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione z powodów formalnych, a właściwie zamieszania ze stawkami podatkowymi zastosowanymi do wyceny ofert.
Fot. Pixabay/CC0
Wykonawcy, którzy skusili się na złożenie ofert, zastosowali do ich wyceny - w zależności od charakteru prac - mieszaną stawkę podatku VAT - 8 (w większości) i 23 proc. Miasto oczekiwało jednak zastosowania jednolitej stawki 23 proc. i poprosiło o poprawienie omyłek w wycenie. Jedna z firm zwróciła jednak uwagę, że zastosowanie takiej stawki nie byłoby właściwe w świetle obowiązującej wykładni prawa podatkowego. Co więcej - i to równie ważne - „naraziłoby to Zamawiającego na poniesienie dodatkowych kosztów w wysokości 15 proc. wartości robót netto, wycenionych przez oferentów, wykonywanych w obrębie bryły budynku”.
Miasto po przeanalizowaniu całej sprawy rzeczywiście postanowiło unieważnić postępowanie.
Szacunkowy koszt planowanej inwestycji to ok. 21,6 mln zł. Hospicjum powstać ma przy ul. Kwiatkowskiego. Ma to być (przynajmniej wg programu funkcjonalo-użytkowego) budynek parterowy i częściowo podpiwniczony (główna część ma mieć też możliwość nadbudowy o jedną kondygnację, skrzydła obiektu pozostaną parterowe).
Długość elewacji frontowej wynieść ma 80 m, zaś wysokość 12 m. Powierzchnia zabudowy wyniesie w sumie 2 900 m2. Sama powierzchnia pomieszczeń parteru, to ponad 2,3 tys. m2.
W piwnicy obiektu znajdą się głównie pomieszczenia techniczne, szatnie, sanitariaty oraz archiwum. Z kolei na parterze zlokalizowana zostanie część hospicyjna oraz przychodnia paliatywna, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego oraz oczywiście część administracyjna.
Hospicjum powinno powstać w dwa lata. Termin składania ofert wyznaczona na 7 października.
W II rozdaniu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę hospicjum miasto otrzymało 15 mln zł dofinansowania.