Podkarpackie izby i cechy rzemiosł w II etapie konkursu Polski Inkubator Rzemiosła
PODKARPACKIE, KRAJ. Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zakończył już proces oceny formalnej złożonych w konkursie ofert.
Fot. gov.pl
W sumie w konkursie złożono 487 ofert, z czego do dalszego etapu – oceny merytorycznej - zakwalifikowały się 484 oferty. Pozostałe 3 oferty nie spełniły kryteriów formalnych.
Wśród potencjalnych beneficjentów konkursu znalazło się również kilka organizacji rzemieślniczych z Podkarpacia: Dębicy, Jasła, Krosna, Leżajska, Mielca, Pilzna, Przeworska, Rzeszowa i Stalowej Woli.
W zależności od złożonego wniosku starają się one maksymalnie o 20 tys. zł dofinansowania. Niektóre z nich złożyły np. dwa wnioski, dotyczące realizacji różnych projektów.
Rządowy program „Polski Inkubator Rzemiosła” skierowany jest do przedsiębiorców zrzeszonych w izbach rzemieślniczych. Celem programu jest wzmocnienie organizacji samorządu gospodarczego rzemiosła w takich obszarach jak przedsiębiorczość i kształcenie dualne.
Organizacje rzemieślnicze w otwartym konkursie ogłoszonym przez Narodowy Instytut Wolności będą mogły ubiegać się o dotacje m. in. na: doposażenie organizacji rzemieślniczych w sprzęt techniczny, zakup oprogramowania specjalistycznego służącego do realizacji zadań statutowych przez organizacje rzemieślnicze, organizację konkursów o zawodach rzemieślniczych dla dzieci i młodzieży skierowane do przedszkoli i szkół podstawowych, organizację konkursów zawodowych dla młodzieży kształcącej się w zakładach rzemieślniczych, specjalistyczne szkolenia zawodowe dla wyróżniających się uczniów rzemiosła (wizyty studyjne uczniów rzemiosła), organizację festynów, gier terenowych i innych wydarzeń promocyjnych, doradztwo gospodarcze na potrzeby działalności statutowej samorządu gospodarczego rzemiosła oraz konsultacje i szkolenia dla pracowników i członków organizacji rzemieślniczych.
Dofinansowania tegorocznej edycji zostaną sfinansowane z rezerwy budżetowej państwa.