Szkolenia „Sniffer Dog Animator Innowacji”
RZESZÓW. Są wolne miejsce na szkoleniach w Rzeszowie.
W projekcie chodzi o przeszkolenie pracowników sektora B+R z zarządzania projektami badawczymi i pracami rozwojowymi (zarządzanie badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi oraz komercjalizacji prac badawczych, w tym również w zakresie ochrony własności intelektualnej i przemysłowej) oraz nabycia umiejętności rozpoznawania istotnych z punktu widzenia gospodarki opartej na wiedzy kierunków i obszarów badawczych.
W Rzeszowie szkolenia odbywać będą się od kwietnia do czerwca 2013. Zajęcia już się rozpoczęły, ale są jeszcze wolne miejsca.
Szczegółowy program szkoleń:
- „Kompetencje menadżerskie” 4dnix4h:Komunikacja werbalna/niewerbalna w kontekście współpracy naukowców z przedsiębiorcami, Techniki i narzędzia komunikacyjne niezbędne do skutecznego porozumiewania się, Współpraca w zespole, Techniki motywacyjne, Negocjacje, Rozwiązywanie konfliktów, Przywództwo, Różnice międzykulturowe.
- „Zarządzanie projektami innowacyjno-badawczymi”6dnix4 h: Podst. zasady zarządzania projektami innowacyjno-badawczymi, techniki i metody zarządzania, narzędzia planowania i zarządzania, planowanie biznesowe przedsięwzięcia innowacyjnego - zasady, kreatywność w zarządzaniu projektami badawczymi
- „Finanse dla innowacji.”4dni x4h:Pomoc dla inwestycji przedsiębiorstw w ramach publicznych środków krajowych–struktura i obszary wsparcia w ramach systemu wdrażania publicznych środków krajowych, funduszy struktur i programów Komisji Europ.,7PR,CIP,Venture capital/private equity, Fundusze typu seed-capital, aniołowie biznesu, pozyskiwanie środków z rynku kapitałowego
- „Komercjalizacja badań, marketing usług badawczych”6dnix4h:Współpraca przedsiębiorstw z sektorem badawczo-rozwojowym, Mechanizmy współpracy, przykłady dobrych praktyk, przegląd doświad. światowych, Uwarunkowania prawne transferu technologii, pomoc publiczna, wycena własności intelektualnej i koszty wdrożenia innowacji, marketing usług badawczych, Wyszukiwanie informacji o innowacjach i ocena ich potencjału komercyjnego, Tworzenie innowacyjnych klastrów, spin off, spin out i innych podmiotów transferu technologii, Aspekty podatkowe związane z innowacjami, Ubezpieczenia w innowacyjnej działalności gospodarczej
- „Zarządzanie i ochrona własności intelektualnej”3dnix4h: Funkcje prawa własności intelektualnej, Formy ochrony wynikające z prawa autorskiego i praw pokrewnych i własności przemysłowej, Ochrona baz danych, Oznaczenia geograficzne, Systemy ochrony (krajowe, regionalne, międzynarodowe),Rola rzecznika patentowego, Strategia ochrony własności, zasady zarządzania własnością intelektualną.
- „Wspieranie innowacyjności zagranicą–seminarium wyjazdowe”. Weźmie w nich udział 120 osób, które złożą najlepsza ofertę naukowo-badawcza i wdrożeniowa- zarys współpracy swojej jednostki z przedsiębiorcami. W ramach seminarium wyjazdowego uczestnicy otrzymają: transport, nocleg, wyżywienie, tłumaczenie. Na seminarium przewiduje się wystąpienia zakontraktowanych zagranicznych ekspertów– przedst. uczelni wyższych, Izb, Parków Technologicznych, Inkubatorów Przedsiębiorczości, Funduszy VentureCapital/Private Equity, funduszy zalążkowych (typu seed capital) połączone z wizytą w inkubatorach technologicznych, parkach przemysłowych, CTT, instytucjach otoczenia biznesu. Będą one miały na celu prezentacje działalności tych ośrodków, możliwości współpracy nauki i biznesu, przykładów dobrych praktyk.
Szkolenia skierowane są do pracowników naukowych szkół wyższych, instytutów badawczych oraz pracowników jednostek tzw. konsorcja naukowe (z wyłączeniem przedsiębiorstw) zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IV Szkolnictwo wyższe i nauka, Działanie 4.2 Rozwój kwalifikacji kadr systemu B+R wzrost świadomości roli nauki w rozwoju gospodarczym.
Dokumenty są na stronie http://www.animatorinnowacji.pl/pl/rekrutacja
ac