Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Wyposażenie galerii kolejnictwa w Baszni Dolnej będzie kosztować ponad 1 mln zł

Opublikowano: 2020-12-21 11:51:18, przez: admin, w kategorii: Samorządy

GMINA LUBACZÓW. Dostawcą wyposażenia będzie firma Group AV z Warszawy.\n

Fot. Biuro Projektów Inżynierskich Pro-Gress

Fot. Biuro Projektów Inżynierskich Pro-Gress

 

Na potrzeby powstającej już galerii zaadaptowane zostaną byłej stacji oraz te gospodarcze, stojące w jego pobliżu. Przy okazji zostaną również przebudowane i rozbudowane. Powstanie m.in. specjalny łącznik między tymi budynkami.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Zakres planowanych prac budowlanych jest tak duży, że właściwie trudno tu wymienić je wszystkie. W skrócie - obiekt zyska nowy wizerunek. Specjalnie zaadaptowane wnętrza mają służyć do celów ekspozycyjnych, wyposażone będą w sprzęt multimedialny, ułatwiający przy okazji korzystanie z obiektu przez osoby niepełnosprawne, w tym niewidome i niesłyszące. Wokół budynków powstaną też plac zabaw, miejsca odpoczynku dla odwiedzających, ciągi piesze oraz plac ekspozycyjny poświęcony kolejnictwu - ze starą lokomotywą i wagonami.

Akurat z renowacją tych ostatnich gmina ma największy problem. Do tej pory nie wyłoniono wykonawcy remontu. Ceny ofert były poza zasięgiem finansowym gminy. Kolejny przetarg jeszcze trwa.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Firma Group Av dostarczy wyposażenie do galerii kolejnictwa za 1 034 416 zł. Była to najtańsza oferta. Ceny pozostałych opiewały na 1 498 908 zł i 1 537 055 zł. Limit gminy wynosił 1 527 384 zł.

Inwestycja powinna się zakończyć w przyszłym roku.