Oferta PGE Obrót dla firm - prosumentów
Spółka zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii przygotowała ofertę dla przedsiębiorców, którzy są lub planują zostać prosumentami, a wyprodukowany prąd będą wykorzystywać na potrzeby własnej działalności gospodarczej.
Fot. Pixabay/CC0
Promocyjna oferta to pakiet dwóch usług. Po pierwsze, doradztwo, projekt i sprzedaż wraz z montażem oraz uruchomieniem zestawu mikroinstalacji fotowoltaicznej dostosowanej do działalności prowadzonej przez klientów i ich potrzeb z tym związanych. Po drugie, klienci którzy zakupią mikroinstalację od jednego z partnerów PGE, otrzymają preferencyjne warunki cenowe na energię elektryczną po przedstawieniu protokołu odbioru mikroinstalacji i podpisaniu umowy kompleksowej dla prosumentów. Umowa prosumencka gwarantuje rozliczanie energii w systemie opustów, zgodnie z ustawą o OZE.
- Kolejna oferta w naszym portfelu produktów to realizacja jednego z głównych kierunków strategii rozwoju całej Grupy PGE, czyli zapewniania Klientom szerokiego dostępu do zielonej energii. To także nowe podejście do relacji z Klientami, związane z rozwojem energetyki rozproszonej. Bazujemy w tej propozycji na naszych atutach biznesowych: dużej wiedzy, atrakcyjnych warunkach handlowych i wypracowanej dobrej współpracy z firmami zewnętrznymi zajmującymi się odnawialnymi źródłami energii. W ten sposób dwojako wspieramy przedsiębiorców. Nie tylko pomagamy przechodzić im na zieloną energię, ale także współpracujemy z nimi jako z podwykonawcami w ofertach fotowoltaicznych – mówi Robert Choma, prezes zarządu PGE Obrót.
Projektowanie, montaż i sprzedaż mikroinstalacji prowadzone są przy współpracy z firmami zewnętrznymi. To sprawdzone podmioty, z którymi PGE Obrót kooperuje od ponad roku. Dostawę urządzeń wysokiej jakości poprzedza szczegółowy techniczny audyt, mający na celu ustalenie indywidualnych potrzeb Klientów i optymalne zaprojektowanie instalacji fotowoltaicznej.
Partnerzy wspierają także Klientów Spółki na każdym kroku w skompletowaniu niezbędnych dokumentów koniecznych do zgłoszenia przyłączenia mikroinstalacji do sieci elektroenergetycznej operatora sieci dystrybucyjnej.
W przypadku mikroinstalacji, której moc, zgodnie z ustawą o OZE, nie może przekroczyć 50 kW nie ma konieczności uzyskania koncesji na wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł oraz dokonywania wpisu do rejestrów prowadzonych przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Nie trzeba również uzyskiwać pozwolenia na jej budowę.