Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko Powiatu Rzeszowskiego
Sagitum - IT dla Twojego biznesu
Podkarpacki Fundusz Rozwoju oferuje preferencyjne finansowanie dla firm: pożyczki, poręczenia, faktoring
Targi Fryzjerskie i Kosmetyczne Beauty Expo w G2A Arena

Urzędnicy wyborczy na Podkarpaciu

Opublikowano: 2018-07-12 14:00:10, przez: admin, w kategorii: Samorządy

Wykaz dotychczas powołanych urzędników wyborczych w poszczególnych gminach, udostępniony przez Krajowe Biuro Wyborcze.

Wybory parlamentarne 2015 na Podkarpaciu

 

Zgodnie ze znowelizowanym w styczniu Kodeksem wyborczym w każdej gminie działać będą urzędnicy wyborczy, powoływani na okres sześciu lat przez Szefa Krajowego Biura Wyborczego. Będą oni tworzyć Korpus Urzędników Wyborczych.

Do zadań urzędników wyborczych, zgodnie z art. 191e § 1 Kodeksu wyborczego, należeć będzie zapewnienie sprawnego funkcjonowania obwodowych komisji wyborczych. Chodzi przede wszystkim o przygotowanie i nadzór - pod kierownictwem komisarza wyborczego - nad przebiegiem wyborów w obwodowych komisjach wyborczych.

Wysokość wynagrodzenia za miesiąc pracy urzędnika wyborczego wynosi 4473,55 zł, przy założeniu, że  wykonuje on swoje zadania w pełnym miesięcznym wymiarze czasu. Jak podało KBW, od tego wynagrodzenia odprowadzana jest zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych na takich samych zasadach jak w przypadku umów cywilnoprawnych.

Każda z 49 delegatur KBW opublikowała na swojej stronie nazwiska urzędników wyborczych, którzy zostali powołani na terenie jej działania.

Z informacji Państwowej Komisji Wyborczej z 6 lipca br. wynika, że tej pory powołanych zostało 2359 urzędników wyborczych z 2595 przewidzianych przez PKW w uchwale; nadal brakuje ich w 226 gminach.

W świetle uchwały PKW, w gminach do 50 tys. mieszkańców będzie jeden urzędnik wyborczy, w gminach do 200 tys. mieszkańców – dwóch, a w gminach powyżej 200 tys. mieszkańców – trzech. W Warszawie dla każdej z dzielnic powołany będzie jeden urzędnik wyborczy. W

W stolicy będzie też jeden urzędnik wykonujący zadania o charakterze ponaddzielnicowym.

 

WYKAZ urzędników wyborczych w gminach na obszarze właściwości terytorialnej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Przemyślu

 

L.p.

Nazwa jednostki

Imię i nazwisko urzędnika wyborczego

1

Masto Przemyśl

Anna Boratyn, Joanna Sobejko

2

Miasto Jarosław

Dorota Śliwka

3

Miasto Lubaczów

Patrycja Mulawa

4

Miasto Przeworsk

Mateusz Wojtyna

5

Miasto Radymno

Wincenty Gondek

6

Gmina Adamówka

wakat

7

Gmina Bircza

Danuta Kochanowicz

8

Gmina Chłopice

Alicja Kołcz

9

Gmina Cieszanów

Marta Kisała-Bednarz

10

Gmina Dubiecko

Jan Michalik

11

Gmina Fredropol

Katarzyna Tarczyńska

12

Gmina Gać

Elżbieta Basiak

13

Gmina Horyniec-Zdrój

Dariusz Janicki

14

Gmina Jarosław

Agnieszka Maciaszek

15

Gmina Jawornik Polski

wakat

16

Gmina Kańczuga

Dorota Krzaczkowska

17

Gmina Krasiczyn

Barbara Hapka

18

Gmina Krzywcza

Konrad Sura

19

Gmina Laszki

Łukasz Łamasz

20

Gmina Lubaczów

Renata Butyńska

21

Gmina Medyka

Damian Zabawski

22

Gmina Narol

wakat

23

Gmina Oleszyce

Małgorzata Rybak-Krubnik

24

Gmina Orły

Joanna Kostkiewicz

25

Gmina Pawłosiów

Mateusz Rybienik

26

Gmina Pruchnik

Jolanta Piskorz

27

Gmina Przemyśl

Iwona Skrzypek

28

Gmina Przeworsk

Dariusz Łapa

29

Gmina Radymno

Łukasz Mac

30

Gmina Rokietnica

Elżbieta Chachura

31

Gmina Roźwienica

Tomasz Binkowski

32

Gmina Sieniawa

Monika Sinkiewicz

33

Gmina Stary Dzików

Jolanta Biała

34

Gmina Stubno

Krystian Matusz

35

Gmina Tryńcza

Magdalena Kapusta

36

Gmina Wiązownica

Elżbieta Kocielska

37

Gmina Wielkie Oczy

Magdalena Jasińska-Pieróg

38

Gmina Zarzecze

Danuta Mikuła

39

Gmina Żurawica

Iwona Sosa-Choma

Wykaz powołanych urzędników wyborczych z terenu właściwości Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Krośnie

 

Lp.

Gmina

Imię i nazwisko urzędnika wyborczego

1. 

Baligród

Katarzyna Zielińska-Onyszko

2.

Besko

Marta Futyma

3.

Brzozów

Wojciech Konieczny

4.

Brzyska

Iwona Biernacka

5.

Bukowsko

Mariola Kasprzak

6.

Chorkówka

Barbara Lorenc

7.

Cisna

Ewa Ślusarczyk

8.

Czarna

Michał Przepióra

9.

Dębowiec

Kinga Tobolska

10.

Domaradz

Joanna Sieniawska

11.

Dukla

Lucyna Zielańska

12.

Dydnia

Waldemar Błaż

13.

Haczów

Wojciech Całka

14.

Iwonicz Zdrój

Małgorzata Kozikowska-Cyran

15.

Jasienica Rosielna

Sławomir Szałajko

16.

Jasło gmina

Leon Matysik

17.

Jasło miasto

 Aneta Szymańska-Szydło

18.

Jaśliska

Justyna Świeboda

19.

Jedlicze

Magdalena Wyszyńska

20.

Kołaczyce

Piotr Gorczyca

21.

Komańcza

Iwona Kątska - Święs

22.

Korczyna

Bożena Czerniecka

23.

Krempna

 Sylwia Kopacz-Nadymus

24.

Krosno    

Arkadiusz Opoń

25.

Krościenko Wyżne

Katarzyna Raś

26.

Lesko

 

27.

Lutowiska

 

28.

Miejsce Piastowe

Grzegorz Długosz

29.

Nowy Żmigród

 Monika Władyka

30.

Nozdrzec

Damian Kierek

31.

Olszanica

Krzysztof Faluszczak

32.

Osiek Jasielski

 Justyna Szot

33.

Rymanów

Paweł Gromadzki

34.

Sanok gmina

Anna Dziewińska

35.

Sanok miasto

 Kornelia Łożańska

36.

Skołyszyn

 Beata Półchłopek

37.

Solina

Jolanta Szpot

38.

Tarnowiec

Jerzy Raus

39.

Tyrawa Wołoska

Bogdan Janusz

40.

Ustrzyki Dolne

Dorota Sarzyńska

41.

Wojaszówka

Kamil Kustroń

42.

Zagórz

Agata Kurkowska

43.

Zarszyn 

Maria Wojtoń

Wykaz urzędników wyborczych powołanych przez Szefa Krajowego Biura Wyborczego w gminach z terenu właściwości Komisarza Wyborczego w Tarnobrzegu (stan na dzień 30 maja 2018 r.)

 

 

 Lp.

Kod gminy (miasta)

Gmina (miasto)

Nazwisko

Imię

Drugie imię

1

182001

gm. Baranów Sandomierski

Wojciechowska

Marta

Lucyna

2

181802

gm. Bojanów

Tkaczyk

Krzysztof

Piotr

3

181102

gm. Borowa

Wawrzkiewicz

Włodzimierz

4

180601

gm. Cmolas

Żarkowska

Barbara

5

181103

gm. Czermin

Pomykała

Jacek

Krzysztof

6

180606

gm. Dzikowiec

Sobolewski

Dariusz

Stanisław

7

181104

gm. Gawłuszowice

Górska

Ewa

8

182002

gm. Gorzyce

Chmielowiec

Izabela

Łucja

9

182003

gm. Grębów

Sabat

Bożena

Krystyna

10

181201

gm. Harasiuki

Kowal

Robert

Adam

11

181202

gm. Jarocin

Kumik

Zdzisław

12

181203

gm. Jeżowe

Janiec

Danuta

13

180602

gm. Kolbuszowa

Luchowska

Aneta

14

181204

gm. Krzeszów

Pintal

Monika

Bogumiła

15

181101

m. Mielec

Szatan

Monika

16

181101

m. Mielec

Leończyk

Nina

Agata

17

180603

gm. Majdan Królewski

Kseń-Samołyk

Agnieszka

Małgorzata

18

181105

gm. Mielec

Należny

Tadeusz

Franciszek

19

181205

gm. Nisko

Popek

Katarzyna

Wiesława

20

180604

gm. Niwiska

Świder

Mateusz

Tomasz

21

182004

gm. Nowa Dęba

Puzio

Andrzej

22

181106

gm. Padew Narodowa

Gronek-Ulita

Elżbieta

Monika

23

181107

gm. Przecław

Panek

Małgorzata

24

181803

gm. Pysznica

Miśko

Tomasz

25

181804

gm. Radomyśl nad Sanem

Kołecka

Małgorzata

Stefania

26

181108

gm. Radomyśl Wielki

Kapinos

Joanna

Maria

27

180605

gm. Raniżów

Halat

Paulina

28

181206

gm. Rudnik nad Sanem

Misiak

Tadeusz

29

181801

m. Stalowa Wola

Kędzierska

Ewa

Antonina

30

181801

m. Stalowa Wola

Strumińska

Małgorzata

Danuta

31

186401

m. Tarnobrzeg

Iwanek

Jeremi

Paweł

32

181109

gm. Tuszów Narodowy

Ciejka

Agnieszka

33

181207

gm. Ulanów

Ofiara

Mirosław

Robert

34

181110

gm. Wadowice Górne

Stefanowicz

Monika

Anna

35

181805

gm. Zaklików

Kuciapa

Małgorzata

Anna

36

181806

gm. Zaleszany

Szałaj

Izabela

                   

 

 

Wykaz urzędników wyborczych powołanych w gminach z terenu działania Komisarzy Wyborczych w Rzeszowie I i II według stanu na dzień 6 lipca 2018 r.:


Gmina (miasto)

Nazwisko

Imię

Drugie imię

m. Dębica

Leśniak

Joanna

 

gm. Brzostek

Skublicki

Szymon

Ryszard

gm. Pilzno

wakat

 

 

gm. Czarna

Kaczka

Justyna

Anna

gm. Dębica

Wolska

Elżbieta

Maria

gm. Jodłowa

Łącka

Agnieszka

Halina

gm. Żyraków

Wolski

Robert

Piotr

m. Leżajsk

Helit

Artur

Stanisław

gm. Grodzisko Dolne

Daź

Justyna

Maria

gm. Kuryłówka

Kiwała

Joanna

 

gm. Leżajsk

Czapla

Renata

Maria

gm. Nowa Sarzyna

Chudy

Adam

Bogdan

m. Łańcut

Jucha

Marek

Stanisław

gm. Białobrzegi

Górak

Robert

Jan

gm. Czarna

Kozioł

Rafał

 

gm. Łańcut

Kochman

Robert

Marek

gm. Markowa

Wierzbińska

Alicja

Maria

gm. Rakszawa

Stręk

Ewa

Elżbieta

gm. Żołynia

Kozik-Paściak

Kinga

Katarzyna

gm. Iwierzyce

Dudek

Wojciech

Marek

gm. Ostrów

Fąfara

Zofia

Marta

gm. Ropczyce

Buczek

Tomasz

Stanisław

gm. Sędziszów Małopolski

Łoboda

Krystyna

 

gm. Wielopole Skrzyńskie

Lasota

Paweł

Rafał

m. Dynów

Uliasz

Barbara

Maria

gm. Błażowa

Majkut

Elżbieta

Jolanta

gm. Boguchwała

Rachwał

Piotr

Jakub

gm. Chmielnik

Kilarska

Anna

Maria

gm. Dynów

Masłowska

Joanna

Maria

gm. Głogów Małopolski

Jaworski

Krzysztof

Adam

gm. Hyżne

Fudala

Ewa

 

gm. Kamień

Kwiatkowska

Anna

Janina

gm. Krasne

Panek-Kisała

Anna

 

gm. Lubenia

Bednarski

Dominik

Andrzej

gm. Sokołów Małopolski

Nyzio

Anna

 

gm. Świlcza

Paśko

Bogusław

 

gm. Trzebownisko

Jarek

Piotr

Józef

gm. Tyczyn

Maj

Anita

Elwira

gm. Czudec

Ziemba

Robert

 

gm. Frysztak

Gąsior

Marcin

Piotr

gm. Niebylec

Zegar-Hockuba

Przemysław

 

gm. Strzyżów

Domaradzki

Mateusz

Piotr

gm. Wiśniowa

Uram

Sebastian

Adrian

m. Rzeszów

Ladzińska

Agata

Janina

m. Rzeszów

Rejman

Sławomir

Rafał

 

Izabela Fac - kandydat do Rady Miasta Rzeszowa

 
 

 

 

 

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich stronom trzecim. Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Uznajemy, że kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.

Więcej o plikach cookies można dowiedzieć się na uruchomionej przez IAB Polska stronie: http://wszystkoociasteczkach.pl.

Zamknij