Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Wschodni Klaster Informatyczny rośnie w siłę

Opublikowano: 2012-03-21 16:31:09, przez: admin, w kategorii: Firmy

Ponad dwa lata temu, na Podkarpaciu powstał Wschodni Klaster Informatyczny,, zrzeszający firmy z branży teleinformatycznej. Dziś, Klaster IT ma na swoim koncie wiele z sukcesem zrealizowanych inicjatyw, a liczba zrzeczonych firm wciąż się zwiększa.

Wschodni Klaster Informatyczny rośnie w siłęFot. Adam Cyło
Wschodni Klaster Informatyczny rośnie w siłę

- Mnożymy potencjał – tak brzmi hasło Wschodniego Klastra Informatycznego, który powstał w 2010 roku i był pierwszym tego typu przedsięwzięciem na Podkarpaciu. Dziś, ponad dwa lata po założeniu, liczba firm w nim zrzeszonych zwiększyła się dwukrotnie, a klaster okazał się lokomotywą napędzającą rozwój średnich firm o dużym potencjale rozwojowym.

- Razem wdrażamy nowe, innowacyjne technologie, prezentujemy się Polsce, Europie i Światu jako solidny i konkurencyjny partner w biznesie - wyjaśnia Wojciech Materna, prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, inicjatora i koordynatora Klastra IT.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Celem klastra jest budowanie korzystnych warunków współdziałania w biznesie, co  ułatwi wdrażanie innowacji oraz przyczyni się do kreowania i wspierania wszelkich inicjatyw mających na celu rozwój społeczeństwa informacyjnego. Klaster współpracuje także z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i jej Instytutem Gospodarki. Wdrożenie wyników badań naukowych ma pozwolić poszerzyć ofertę firm uczestniczących w klastrze - do końca 2013 roku, ma dzięki temu pojawić się cztery nowe produkty lub innowacje procesowe (czyli nowe metody produkcji, dystrybucji, itd.).

- Poza możliwościami rozwojowymi, klastry są przede wszystkim bardzo silną wartością marketingową dla promocji przedsiębiorstw ściśle związanych z gospodarką lokalnąwyjaśnia Wojciech Materna.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Projekt “Rozwój Klastra Informatycznego Firm Wschodniej Polski” prowadzony jest przez Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka dzięki dotacji z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej (działanie 1.4 Promocja i współpraca). Kwota dofinansowania to 4,6 mln zł. kres realizacji: 1 stycznia 2010 – 31 grudnia 2013

Członkowie klastra to Top S.A., BIURO-MAT sp. z o.o., BMM sp. z o.o., Etob-Res sp. z o.o., Ideo sp. z o.o., Digit-Al. Andrzej Lesiak, Virtual S.C., Agencję Kreatywną 4N, Data-Com Piotr Data, CommIt Polska sp. z o.o., eSecure sp. z o.o, Logito sp. z o.o., Agencja Reklamowa PixelPR, Vegacom sp. jawna, ABC Serwis Arkadiusz Płanica, Exacto sp. z o.o..

ac