Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z B&P Engineering
RZESZÓW, PRZEWORSK. Uczelnia i producent linii technologicznych chcą razem działać.
Fot. engineering-bp.com
B&P Engineering, której właścicielem jest Peter Bauer istnieje na rynku od 2003 roku, ma siedzibę w Przeworsku. Jako jedna z nielicznych w Europie firm zajmuje się głównie wytwarzaniem wysokiej jakości urządzeń i kompletnych linii technologicznych do produkcji soków i koncentratów owocowych. Świadczy również usługi subcontractingu, tj. procesów obróbki metalu, w tym: mechanicznej CNC, gięcia, cięcia, polerowania i spawania, oraz inżynierii usług. Specjalizuje się w projektach greenfield, czyli realizuje inwestycje na terenach niezabudowanych, bez infrastruktury.
17 stycznia Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z firmą B&P Engineering.
Na mocy zawartego porozumienia obie strony zobowiązały się do pełnego wykorzystania posiadanych możliwości i doświadczenia, czego skutkiem ma być jak najlepsze współdziałanie ośrodków nauki i biznesu.
Współpraca będzie dotyczyć:
- prowadzenia badań naukowych,
- prac badawczo-rozwojowych,
- szkoleń organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską,
- praktyk i staży studenckich,
- kształcenia wysoko wykwalifikowanych kadr,
- wzajemnego udostępniania aparatury, urządzeń, zbiorów bibliotecznych.
Przedmiotem prowadzonych badań i prac badawczo-rozwojowych będzie:
- wszechstronna współpraca badawcza z zakresu: Rapid Prototyping, obróbki skrawaniem, spawalnictwa;
- świadczenie opieki merytorycznej przez B&P Engineering nad wybranymi i uzgodnionymi przez strony pracami inżynierskimi lub magisterskimi przygotowywanymi przez studentów Politechniki Rzeszowskiej, a także konsultacji na etapie ustalania tematów takich prac pod kątem możliwości zastosowania rezultatów w przedsiębiorstwie B&P Engineering,
- organizowanie uzgodnionych przez strony praktyk i staży studenckich,
- organizacja i wspólne prowadzenie analiz teoretycznych i badań eksperymentalnych w obszarze wiedzy odpowiadającej wspólnym zainteresowaniom stron,
- udział w projektach naukowych,
- współdziałanie we wzajemnym promowaniu przedsięwzięć i efektów prac w krajowych i zagranicznych środowiskach przemysłowych i naukowo-badawczych.