Park Naukowo-Technologiczny Dworzysko powiatu rzeszowskiego
Pożyczki dla firm z Podkarpacia/ Atrakcyjne oprocentowanie

Tydzień z PwC w Rzeszowie

Opublikowano: 2016-03-31 22:15:36, przez: admin, w kategorii: Biznes

RZESZÓW. Bezpłatne warsztaty dla firm – prawo, podatki, dotacje, informatyka.

Tydzień z PwC w Rzeszowie

 

Między 11 –15 kwietnia w nowo otwartym biurze PwC w Rzeszowie (kompleks SkyRes, ul. Warszawska 18, 7. piętro) odbędzie się cykl bezpłatnych spotkań warsztatowych.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. W spotkaniu mogą wziąć udział maksymalnie dwie osoby z jednej firmy. Czas trwania każdego warsztatu: 1,5 godziny Bardzo prosimy o dokonanie rejestracji poprzez: formularz online www.pwc.pl najpóźniej do dnia 7 kwietnia. Ewentualne pytania prosimy kierować do Renaty Piestrak: 519 506 412

 

Agenda planowanych wydarzeń.

 

11 kwietnia, poniedziałek

9:30 Jak być innowacyjną firmą w Polsce? Co robić w temacie, o którym wszyscy mówią?

11:30 Dotacje 2016 –nowe konkursy, nowe możliwości!

13:30 Nowe zasady wsparcia innowacyjnych firm –ulga podatkowa na działalność badawczo-rozwojową od 1 stycznia 2016 r.

 

PwC dla firm zaawansowanych technologicznie

12 kwietnia /wtorek

9:30 Oszustwa w VAT – czy będąc uczciwym mam się czego obawiać i jak się zabezpieczyć przed ryzykiem?

11:30 Jednolity Plik Kontrolny (JPK) – jak zapewnić gotowość do generowania pliku już od 1 lipca 2016 r.

13:30 Nowe przepisy o cenach transferowych.

 

PwC dla dyrektorów finansowych

13 kwietnia /środa

9:30 Bezpieczny Biznes w dobie zagrożeń cyfrowych.

11:30 Efektywność finansowa i operacyjna oraz bezpieczeństwo procesów produkcyjnych poprzez skuteczne zarządzanie majątkiem.

13:30 Czy Specjalne Strefy Ekonomiczne są wciąż atrakcyjnym miejscem do inwestowania? Praktyczne aspekty funkcjonowania firm w SSE.

PwC dla firm produkcyjnych

14 kwietnia /czwartek

9:30 Cena w trudnych czasach –praktyczne sposoby ustalania, wdrażania i obrony cen.

11:30 Planowanie sukcesji –czyli jak zorganizować biznes, aby przetrwał pokolenia.

13:30 Transformacja cyfrowa –moda czy rzeczywistość?

PwC dla firm rodzinnych

15 kwietnia /piątek

9:30 Nowe przepisy o VAT dla jednostek samorządu terytorialnego, muzeów czy uczelni.

11:30 Sposoby zwiększania efektywności zarządzania w jednostkach sektora finansów publicznych.

13:30 Czy system ochrony zdrowia ma leczyć pacjentów?

PwC dla sektora publicznego

Dotacje 2016 –Nowe konkursy, nowe możliwości! poniedziałek 11.04, 11:30

Bezpieczny Biznes w dobie zagrożeń cyfrowych środa, 13.04, 9:30

Czy Specjalne Strefy Ekonomiczne są wciąż atrakcyjnym miejscem do inwestowania? Praktyczne aspekty funkcjonowania firm w SSE– środa 13.04, 13:30

Transformacja cyfrowa –moda czy rzeczywistość? czwartek, 14.04, 13:30

 

Tematy ponadbranżowe

 

 

Jak być innowacyjną firmą w Polsce? Co robić w temacie, o którym wszyscy mówią? 11 kwietnia, godz. 9:30

Prowadzący:Magdalena Jabłońska starszy menedżer, zespół ds. innowacji i B+R, PwC Zakres: • Jak budować zdolność firmy do innowacji wewnątrz i kreować wizerunek innowacyjnej firmy na zewnątrz, • Źródła innowacji w firmach a potencjał polskiej nauki i rynku projektów innowacyjnych w Polsce, w tym jak zwiększyć swój potencjał innowacji, niwelować luki technologiczne przez kooperację, • Jak budować skuteczne i wdrażalne strategie innowacji, • Jak zarządzać projektami badawczo-rozwojowymi –narzędzia i praktyka.

Dotacje 2016 –nowe konkursy, nowe możliwości! 11.04, godz. 11:30

Prowadzący:Rafał Pulsakowski starszy menedżer, Zespół Pomocy Publicznej i Innowacji, PwC Zakres: W 2016 roku zostały zaplanowane bardzo liczne nabory wniosków o dotacje dla przedsiębiorców w ramach programów operacyjnych na lata 2014-2020. Największa część środków będzie skierowana na wsparcie działalności innowacyjnej (we wszystkich przedsiębiorstwach) oraz inwestycji w innowacyjne technologie (głównie w ramach małych i średnich firm). W trakcie spotkania omówimy nie tylko nadchodzące konkursy, ale również podpowiemy jak wybrać najlepszy program do planowanych przedsięwzięć oraz jak najlepiej przygotować się do naboru.

Nowe zasady wsparcia innowacyjnych firm –ulga podatkowa na działalność B+R od 1 stycznia 2016 r. /11.04, godz. 13:30

Prowadzący: Grzegorz Kuś menedżer, dział prawno-podatkowy, PwC Zakres: • Kluczowe zasady nowej ulgi na działalność badawczo-rozwojową: uprawnione podmioty, • Warunki stosowania, możliwe oszczędności oraz niezbędne działania w celu jej wdrożenia, • Wpływ ulgi na inne rodzaje wsparcia innowatorów, w szczególności granty i dotacje, • Możliwe zwiększenie poziomu ulgi w projektowanej nowelizacji przepisów od 2017 r.

Oszustwa w VAT – czy będąc uczciwym mam się czego obawiać i jak się zabezpieczyć przed ryzykiem? 12 kwietnia, godz. 13:30

Prowadzący: Jakub Gędłek menedżer, zespół podatków pośrednich, PwC Zakres: Oszustwa w VAT to problem, który niestety może dotknąć wszystkich podatników VAT, niezależnie od branży. Dlatego też w trakcie warsztatu, przekazane zostaną informacje na temat mechanizmów stosowanych przez oszustów przy dokonywaniu transakcji oraz symptomów nieświadomego uczestnictwa w takim oszustwie. Druga część warsztatu będzie poświęcona sposobom zabezpieczenia się przed konsekwencjami uczestnictwa w oszustwie podatkowym oraz zmniejszeniu ryzyka z tym związanego.

Jednolity Plik Kontrolny (JPK) – jak zapewnić gotowość do generowania pliku już od 1 lipca 2016 r. 12. kwietnia godz. 11:30

Prowadzący: Marcin Madej starszy menedżer, zespół automatyzacji procesów rozliczeń i raportowania podatkowego, PwC Zakres: • Czym jest Jednolity Plik Kontrolny oraz jaki jest cel jego wprowadzenia, • Zawartość finalnych struktur JPK, • Prezentacja listy wątpliwości wynikających z zakresu danych, jakie zostały zawarte w JPK, • Zagadnienia, wątpliwości oraz wymagania związane z obowiązkiem przedstawiania na żądanie organów podatkowych ksiąg zgodnie z JPK, • Prowadzenie projektu mające na celu zapewnienie przedsiębiorstwu gotowości do generowania JPK na żądanie organów podatkowych od 1 lipca 2016 r.

Nowe przepisy o cenach transferowych / 12.04, godz. 13:30

Prowadzący: Cyprian Werykowski menedżer, dział prawno-podatkowy, PwC Zakres: • Podmioty objęte obowiązkiem sporządzania studiów porównawczych/ analiz rynkowych, opracowywania dokumentacji grupowej (master file), czy przedkładania zagregowanej informacji na poziomie grupy podmiotów powiązanych, • Terminy opracowywania dokumentacji cen transferowych i jej aktualizacji, • Zakres dokumentacji cen transferowych, dokumentacji grupowej (master file), • Odpowiedzialności za sporządzenie dokumentacji.

Bezpieczny Biznes w dobie zagrożeń cyfrowych /13.04, godz. 9:30

Prowadzący:Patryk Gęborys starszy menedżer, zespół Cyber Security, PwC Rafał Jaczyński,dyrektor, zespół Cyber Security, PwC Zakres: Część I:Cyber bezpieczeństwo AD 2016 • Jesteśmy mobilni, używamy tabletów i smartfonów, pracujemy z domu, czy w pociągu –zawsze on-line, • Czy ma to wpływ na dane naszej firmy? • Jakie informacje ujawniają pracownicy w Internecie? • Jak szybko da się pozyskać listę płac Państwa firmy? • Co zawiera laptop Prezesa?

 

Część II:Czy wiesz, kto jeszcze kontroluje Twoje procesy produkcyjne? Integracja systemów automatyki przemysłowej (ang. OT –Operational Technologylub SCADA/ICS) z systemami IT, a także z systemami zewnętrznymi, powoduje realne zagrożenia dla systemów odpowiedzialnych za sterowanie i nadzór nad urządzeniami fizycznymi. Turbozespoły, zawory, przełączniki, silniki, czujniki… Omówimy aktualne zagrożenia dla systemów produkcyjnych, rzeczywiste przypadki ataków na firmy produkcyjne oraz możliwe działania zaradcze.

 

Efektywność finansowa i operacyjna oraz bezpieczeństwo procesów produkcyjnych poprzez skuteczne zarządzanie majątkiem /13.04, godz. 11:30

Prowadzący: Marcin Janiszewski menedżer, zespół efektywności operacyjnej, PwC Zakres: Głównym elementem warsztatu będzie nakreślenie podejścia do optymalizacji łańcucha dostaw rozumianego jako zarządzanie obszarami zakupów, produkcji oraz logistyki połączonych efektywnym planowaniem operacyjnym. Aby taki układ produkcyjny mógł sprawnie działać, należy zapewnić niezawodność majątku produkcyjnego oraz jego elastyczność dostosowaną do wymagań rynkowych. Te dwa kluczowe elementy organizacji produkcji, stanowią obecnie podstawę do budowania przewagi konkurencyjnej.

Czy Specjalne Strefy Ekonomiczne są wciąż atrakcyjnym miejscem do inwestowania? Praktyczne aspekty funkcjonowania firm w SSE /13.04, godz. 13:30

Prowadzący: Rafał Pulsakowski starszy menedżer, Zespół Pomocy Publicznej i Innowacji, PwC Zakres: • Czy korzyści płynące z prowadzenia działalności w ramach SSE przewyższają związane z tym koszty, wymogi administracyjne i ryzyka? • Czy w związku z tym Strefy wciąż są atrakcyjnym miejscem do lokowania inwestycji? Oczywiście – są, ale należy się do tego dobrze przygotować. W trakcie spotkania omówimy najważniejsze aspekty działalności w SSE oraz aktualną praktykę funkcjonowania w ramach SSE, w tym konsekwencje najnowszych interpretacji i wyroków związanych z tematyką SSE. Zapraszamy zarówno firmy już działające w SSE jak i te rozważające nowe inwestycje.

Cena w trudnych czasach –praktyczne sposoby ustalania, wdrażania i obrony cen /14.04, godz. 9:30

Prowadzący: Maciej Kroenke dyrektor, dział doradztwa biznesowego, PwC Zakres: • Jak skutecznie określić strategię cenową? • Kiedy i dlaczego możemy być drożsi od konkurencji? • W jaki sposób budować pożądane postrzeganie cenowe? • Warunki rabatowe: dlaczego to właśnie tu tracimy najczęściej zyski? • W jaki sposób można skutecznie bronić cen? • Czy podniesienie cen jest rzeczywiście tak trudne jak nam się wydaje?

Planowanie sukcesji –czyli jak zorganizować biznes, aby przetrwał pokolenia /14.04, godz. 11:30

Prowadzący:Piotr Woźniakiewicz starszy menedżer, praktyka firm prywatnych, PwC Jacek Pawłowski radca prawny, kancelaria prawna, PwC Legal Zakres: • Zabezpieczenie firm na wypadek zdarzeń losowych, • Zarządzanie oczekiwaniami i ambicjami członków rodziny, • Zapobieganie roszczeniom prawnym pomiędzy członkami rodziny, • Sukcesja a podatki –co zrobić, aby Skarb Państwa nie stał się jednym z sukcesorów, • Modele sukcesji –przygotowanie i wyznaczenie odpowiedniego następcy (z lub spoza rodziny), sprzedaż, oferta publiczna, • Określenie poziomu zaangażowania i „mocy decyzyjnej” po sukcesji, • Konstytucja rodzinna.

Transformacja cyfrowa –moda czy rzeczywistość? 14.04, godz. 13:30

Prowadzący:Anna Sieńko partner, lider ds. technologii dla Europy Środkowo-Wschodniej, PwC Zakres: Cyfrowa transformacja, której jesteśmy świadkami i uczestnikami jednocześnie, wpływa na niemal każdy element naszego życia. Firmy, które chcą odnosić sukcesy, muszą szybko dostosować się do nowych reguł panujących na rynku. Należy jednak pamiętać, że transformacja cyfrowa to nie tylko kreowanie najkorzystniejszych rozwiązań, ale także przeprowadzenie skutecznego procesu ich wdrożenia. Omówimy takie zagadnienia, jak: • Cyfrowy konsument, • Platforma jako nowy model biznesu, czy to konkurencja, • Dane o klientach czy o produkcie - co jest dziś ważniejsze.

Nowe przepisy o VAT dla jednostek samorządu terytorialnego, muzeów czy uczelni/15.04, godz. 9:30

Prowadzący:Jakub Gędłek menedżer, zespół podatków pośrednich, PwC Zakres: W trakcie warsztatu omówione zostaną przepisy dotyczące stosowania prewspółczynnika VAT przez jst, muzea czy uczelnie. Dodatkowo na przykładach opartych m.in. o interpretacje podatkowe, przedstawimy konsekwencje stosowania poszczególnych metod obliczania prewspółczynnika oraz ich skutki finansowe. W drugiej części warsztatu skupimy się na planowanych zmianach do ustawy o VAT (m.in dotyczących centralizacja rozliczeń VAT w jst).

Sposoby zwiększania efektywności zarządzania w jednostkach sektora finansów publicznych/15.04, godz. 11:30

Prowadzący:Zuzanna Bartczak menedżer, zespół ds. sektora publicznego, PwC Sebastian Krasoń starszy menedżer, dział doradztwa biznesowego, PwC Zakres: • Identyfikacja i mapowanie procesów jako przykład optymalizacji działań i usprawnienia systemu komunikacji w jednostce, • Centralizacja procesów obsługowych (finansowo-księgowych, kadrowych, IT, itp.) oraz tworzenie centrów usług wspólnych sposobem na generowanie oszczędności i wzmacnianie systemu kontroli zarządczej, • Zarządzanie przez cele jako przykład systemu wspierającego budowanie i wdrażanie strategii miasta/gminy.

Czy system ochrony zdrowia ma leczyc pacjentów 15.04, godz. 13:30

Prowadzący:Bernard Waśko dyrektor medyczny, PwC Zakres: • Czemu i komu ma służyć sektor ochrony zdrowia –3 główne cele, wielu interesariuszy, • Czy i jak można mierzyć osiąganie tych celów –wybrane wskaźniki z nasze corocznej publikacji i ich interpretacja, • W jaki sposób można wspierać ich osiąganie –przykładowe rodzaje realizowanych przez nas projektów i usług w tym sektorze obecnie podstawę do budowania przewagi konkurencyjnej.

 

Więcej o: PwC, szkolenia

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich stronom trzecim. Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Uznajemy, że kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.

Więcej o plikach cookies można dowiedzieć się na uruchomionej przez IAB Polska stronie: http://wszystkoociasteczkach.pl.

Zamknij