Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Rolnictwo

Fot. Pixabay/CC0

Do końca sierpnia można zgłaszać żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw

Płatność dla małych gospodarstw będzie przyznana, jeżeli rolnik złoży żądanie (oświadczenie) przyznania tej płatności za pośrednictwem systemu teleinformatycznego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w terminie od 1 do 31 sierpnia 2023 r. więcej »

Zobacz także

  • Będą problemy z wyeksportowaniem nadwyżki zbóż. Konieczne odciążenie infrastruktury portowej i kolejowej

    Po tegorocznych żniwach na rynek powinno trafić ok. 34 mln t polskiego zboża, z czego ok. 10 mln t nadwyżki trzeba będzie wyeksportować. Ukraina – ze względu na zerwanie przez Rosję umowy zbożowej – będzie musiała transportować swoje zboże przez granicę lądową UE. To zaś oznacza większy tranzyt przez Polskę oraz większe obciążenie infrastruktury portowej i kolejowej.

  • AZX Europe „dozieleni” Winnicę Miejską w Jaśle

    JASŁO. Była to zresztą jedyna oferta w postępowaniu, które realizował Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. Inwestycja będzie sfinansowana z funduszy norweskich.

  • Pszczelarstwo unowocześnia się, ale pszczoły wciąż są zagrożone

    Dzięki dotacjom UE pszczelarstwo w Polsce diametralnie zmieniło się na lepsze, ten segment produkcji rolnej unowocześnił się. Pszczelarstwo w Polsce jest też coraz popularniejszym hobby, co odzwierciedlają statystyki dotyczące m.in. rosnącej liczby gospodarstw i rodzin pszczelich. Z drugiej strony pszczołom zagrażają nie tylko choroby, ale i coraz więcej negatywnych czynników środowiskowych.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP