Kończy się rewitalizacja Zielonego Rynku w Mielcu
MIELEC. Oficjalne otwarcie powinno się odbyć już za kilka tygodni. Całkowita wartość inwestycji wynosi 5,841 mln zł, z czego aż 4,964 mln zł pochodzi z budżetu państwa.

Fot. mielec.pl
-Zielony Rynek to inwestycja, która wprowadzi nową jakość do przestrzeni handlowej Mielca, a jednocześnie pozwoli ożywić tę część miasta i nadać jej zupełnie nowy charakter. To nie tylko miejsce zakupów, ale również przestrzeń do spotkań i miłego spędzania czasu. - podkreśla Krzysztof Szostak, pierwszy zastępca prezydenta miasta.
W miejscu starego placu targowego powstał zupełnie nowy obiekt handlowy z charakterystycznym zielonym dachem, który będzie nie tylko ozdobą tej części miasta, ale również ważnym elementem ekologicznym. W ramach inwestycji rozebrano przestarzały budynek handlowy, zdemontowano wiaty i starą nawierzchnię, a teren zyskał zupełnie nowy wygląd. Wykonano nowe nawierzchnie placu oraz wyremontowano fragment ul. Szerokiej.
Całość uzupełniać będą liczne nasadzenia zieleni, ławki, elementy małej architektury oraz nowe miejsca parkingowe. Na jednej ze ścian sąsiednich budynków pojawił się także mural przedstawiający historyczną panoramę Mielca.
Koncepcja Zielonego Rynku wraz z wielobranżową dokumentacją projektową została wykonana przez architekta Zbigniewa Lonczaka wraz z jego zespołem projektowym mieleckiego biura projektowego „Archilon”.
.