Opinie

Rzecznik MŚP proponuje powrót do tego, co było przed Polskim Ładem
Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. więcej »
Zobacz także
Co dalej z cenami ropy naftowej i cenami na stacjach paliw
Ropa naftowa bardzo taniała w tym roku. Pozytywne skutki odczujemy na polskich stacjach w okresie świątecznym.
Co się stało z amerykańskimi Patriotami z Jasionki? Co na to Rosjanie. Opinie dziennikarzy DGP
Zbigniew Parafianowicz i Marek Tejchman o tym, co oznacza wycofanie amerykańskiego wojska z ochrony hubu zaopatrującego Ukrainę, walczącą z Rosją.
Albo wiatraki, albo drożej za energię elektryczną. Opinia Bartłomieja Derskiego
Rozwój energetyki wiatrowej został zablokowany, gospodarstwa domowe wolały drożej płacić za energię elektryczną. To ma się zmienić. Powstał rządowy projekt ustawy, ale dla polityków ważne są głosy wyborców.
-
Co zapewni spadek cen na stacjach paliw?
Połowa kwietnia przyniosła niewielkie spadki cen ropy naftowej. Dużo większe wkrótce przed nami, jeżeli Rosja podejmie walkę z USA o udział w światowym rynku. więcej »
-
Średnia płaca rośnie wolniej, ale znów przekroczyła 5 tys. zł
W marcu średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe niż przed rokiem o 5,7 proc. To wzrost znacznie niższy niż w poprzednich miesiącach i najsłabszy od lipca 2017 r., ale i tak wystarczył do ponownego przekroczenia pułapu 5 tys. zł, który po raz pierwszy pojawił się „na liczniku” w grudniu ubiegłego roku. więcej »
-
Inflacja rośnie zgodnie z planem
Potwierdziły się wstępne szacunki GUS, zakładające wzrost inflacji w marcu do 1,7 proc. Mocniej w górę poszły ceny żywności oraz paliw. więcej »
-
Nikt nie chce rozwiązać problemu kredytów we frankach?
W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy frank szwajcarski podrożał o prawie 10 procent. Wbrew niedawnym zapowiedziom, nie zanosi się jednak, by Sejm zajął się tą kwestią w obecnej kadencji. W odróżnieniu od wielu innych, problem powoli rozwiązuje się sam. więcej »
-
Polska dba o dywersyfikację dostaw gazu. Opinia dr Mariusza Ruszela
Dr Mariusz Ruszel - adiunkt na Politechnice Rzeszowskiej, prezes Instytutu Polityki Energetycznej podczas IV Konferencji Naukowej Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju, zorganizowanej na Politechnice Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza, 1-2 kwietnia 2019 r. więcej »
-
Wraca zainteresowanie lokatami bankowymi
Po prawie dwóch latach spadku wartości terminowych lokat bankowych, od grudnia ubiegłego roku zainteresowanie nimi nieznacznie wzrosło. Prawdopodobnie to zjawisko jedynie przejściowe, wynikające z niższej inflacji i chwilowego podwyższenia oprocentowania przez kilka banków. więcej »
-
Norwegia partnerem energetycznym Polski. Opinia prof. Jakuba Godzimirskiego
Prof. Jakub Godzimirski - Norwegian Institute of International Affairs podczas IV Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju" Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza, 1-2 kwietnia 2019 r. więcej »
-
Trójmorze polem do współpracy w energetyce. Opinia prof. Leszka Jesienia
Prof. Leszek Jesień - Przewodniczący Rady Dyrektorów Central Europe Energy Partners CEEP podczas IV Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju" Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza, 1-2 kwietnia 2019 r. więcej »
-
Kredyty w euro okazały się bardziej opłacalne niż we frankach
Raty kredytów we frankach szwajcarskich są dużo wyższe niż w złotych. Siedemset tysięcy rodzin nadal jest w ciężkiej sytuacji. Czy mogą oni liczyć na ulgi i czy rządzący pomogą im w spłatach kredytów? więcej »
-
Skończy się uzależnienie od rosyjskiego gazu. Opinia Piotra Naimskiego
Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej podczas IV Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” zorganizowanej przez Instytut Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza oraz Katedrę Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza. więcej »