Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Elżbieta Burkiewicz rozpoczęła kampanię wyborczą

Opublikowano: 2023-09-10 17:43:26, przez: admin, w kategorii: Polityka

MIELEC. W piątek, na mieleckiej starówce odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię wyborczą kandydatki do Sejmu RP Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe, Elżbiety Burkiewicz.

Elżbiety Burkiewicz (na pierwszym planie). Fot. materiały prasowe

Elżbiety Burkiewicz (na pierwszym planie). Fot. materiały prasowe

 

- Jestem polityczną debiutantką, na scenie wyborczej staje po raz pierwszy - mówiła kandydatka Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe. - Od 25 lat wraz z siostrą prowadzimy rodzinny biznes. Chcę swoim przykładem dać siłę i pewność siebie innym kobietom: każda z nas może być wspaniałą matką, partnerką i przedsiębiorczynią. Kobiety mogą prowadzić biznesy i odnosić wiele sukcesów w tym obszarze.

 

Elżbieta Burkiewicz podkreśliła, że jako posłanka chcę się dzielić swoimi doświadczeniami i mieć wpływ na tworzenie prawa przyjaznego dla przedsiębiorców.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

- Co chciałabym zmienić na początku? Żadnych podwyżek kluczowych podatków do 2026 roku, VAT tylko od zapłaconej faktury, składka zdrowotna nie może być de facto podatkiem, a zasiłek chorobowy musi być płacony od pierwszego dnia przez ZUS - mówiła kandydatka Trzeciej Drogi.

 

 

Jak podkreśliła Elżbieta Burkiewicz do Sejmu idzie, aby naprawić nasze państwo. “Wiem, że to bardzo trudne wyzwanie. Jestem na to gotowa. Szanowni Państwo, proszę o wasz głos - miejsce nr 2 listy Trzeciej Drogi w okręgu nr 23” - podkreśliła.

 

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Swoje poparcie wobec kandydatury Elżbiety Burkiewicz wyrazili: Jan Tarapata, radny sejmiku wojewódzkiego; Mariusz Błędowski, były długoletni szef ARP w Mielcu; Monika Skowrońska-Ziomek samorządowiec z Przecławia; Michał Deptuła, wójt Gminy Wadowice Górne oraz samorządowcy z Mielca: Grzegorz Ziomek i Wiesław Truniarz.

 

Wspólnie z Elżbietą Burkiewicz na liście Trzeciej Drogi Mielec reprezentują: Stanisław Lonczak i Magdalena Burghardt.