Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

181 mln zł z rządowego funduszu rozwoju dróg dla Podkarpacia

Opublikowano: 2023-02-07 08:03:36, przez: admin, w kategorii: Region

PODKARPACKIE. Kolejne pieniądze na drogi lokalne.

181 mln zł z rządowego funduszu rozwoju dróg dla Podkarpacia

 

W poniedziałek premier zatwierdził listę dotacji. Dzięki dofinansowaniu w województwie podkarpackim wykonanych 106 inwestycji, które obejmą To aż 185 km nowych i wyremontowanych dróg, w tym mosty. Dofinansowanie dostają przedsięwzięcia, których nie można sfinansować z innych źródeł. 

- Fundusz stanowi niezwykle istotny mechanizm wsparcia i modernizacji dróg gminnych i powiatowych. Do naszego województwa od 2019 r. trafiło już ponad 1 mld zł właśnie na ten cel – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podczas konferencji prasowej.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Dofinansowanie z RFRD dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80 proc. kosztów realizacji zadania.

– Dzisiejszy dzień dla samorządu jest bardzo ważny. Uczestniczymy w przekazaniu kolejnych środków, które maja ogromne znaczenie w realizacji inwestycji polepszających nasze codzienne funkcjonowanie – mówił Józef Jodłowski, starosta rzeszowski.

W powiecie rzeszowskim będą to dwie inwestycje, remont mostu na rzece Trzebośnica w ciągu drogi powiatowej Hucisko – Nienadówka – Trzeboś Górna o wartości 3,4 mln zł, w tym dofinansowanie 2,1 mln zł oraz budowa chodnika i skrzyżowania w Rudnej Wielkiej i Bratkowicach o wartości 2 mln zł.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości