Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Spotkanie noworoczne PSL w Rzeszowie

Opublikowano: 2023-01-22 13:48:35, przez: admin, w kategorii: Polityka

RZESZÓW.

Spotkanie noworoczne PSL w Rzeszowie

 

Dziś (niedziela, 22 stycznia 2023 r.) w Domu Kultury Zodiak w Rzeszowie odbyło się spotkanie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Udział wzięli przewodniczący PSL na Podkarpaciu Adam Dziedzic (wójt Świlczy), europoseł Krzysztof Hetman, liczni samorządowcy i działacze społeczni.

 

Krzysztof Hetman zaprezentował trzy elementy programu #Uczciwa Polska. Jak powiedział, PSL ma go jako „jedyna z partii z opozycji demokratycznej”. Program ma na celu połączenie wszystkich pokoleń.

 

- Mamy katastrofę demograficzną – mówił Krzysztof Hetman. - Musimy rozwiązać problem braku mieszkań.

 

Tym rozwiązaniem ma być kredyt udzielany przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Kolejnym elementem jest „Druga praca się opłaca”. Chodzi o to, by od drugiej umowy o pracę, od działalności rozpoczętej podczas na umowy o płacę, nie płaciłoby się żadnych podatków ani składek na ZUS.

 

Trzecim pomysłem jest współdziedziczenie emerytury. Wdowiec lub woda mógłby wybrać czy pobiera np. wyższą emeryturę po zmarłym małżonku i połowę swojej emerytury.

 

Krzysztof Hetman stwierdził również iż ma miejsce „zasypanie ukraińskim zbożem wszelkich magazynów”.

 

- Ukrainie trzeba pomagać, ale trzeba wprowadzić rozwiązanie, że zboże trafi tam, gdzie jest potrzebne – mówił Krzysztof Hetman. - Proponujemy kaucję, wpłacaną gdy zboże jest w Polsce, i wybrać gdy wyjeżdża z Polski.

 

Podczas potkanie Adam Dziedzic stwierdził, że na listy wyborcze trzeba szukać kandydatów, którzy wygrają, czasami spoza partii, z dobrym nazwiskiem, z renomą.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Spotkanie noworoczne było też okazją do wręczenie legitymacji partyjnych 10 nowym członkom. Z kolei Złotą Koniczynę dostali Roman Młynarczyk i Józef Król.