Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Prawo i Sprawiedliwość o wieku emerytalnym

Opublikowano: 2023-01-05 23:14:18, przez: admin, w kategorii: Polityka

RZESZÓW. Działacze Prawa i Sprawiedliwości mówili dziś na licznych konferencjach prasowych o wprowadzonej przez rząd Zjednoczonej Prawicy zmianie w wieku emerytalnym. Chodzi o przywrócenie w 2016 roku możliwości przejścia na emerytury w wieku 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

  

Zdaniem Ewy Leniart, wojewody podkarpackiej i pełnomocnika PiS w regionie rzeszowskim, rząd Donalda Tuska zrobił to szukając oszczędności.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Ewa Leniart przypomniała, że obecnie najniższa emerytura wynosi średnio 1488 zł. Rząd zachęcił, by według własnej woli kontynuować pracę. Obywatele, których zarobek nie przekroczy 85 tys. nie w skali roku są zwolnienie z podatku

 

Poseł Kazimierz Gołojuch stwierdził, że wydłużenie wieku emerytalnego zostało wprowadzone mimo sprzeciwu obywateli i wbrew zapowiedziom Platformy z czasów kampanii wyborczej, a także wbrew zapowiedziom Bronisława Komorowskiego z kampanii prezydenckiej

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

- Dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego i zlikwidowaniu mafii vatowskich mamy pieniądze na programy socjalne – dodał Kazimierz Gołojuch. - Planujemy wypłacić 13 i 14 emeryturę, pozwalamy również by ludzie pracowali lub by przeszli na emeryturę według własnej woli.