Dni otwarte PCI ProtoLab
Pokaz robota rysującego i elektronicznej harfy laserowej, warsztaty z hydroponiki i podstaw krawiectwa, strefa projektowa, wykłady z zakresu marketingu. Te i inne atrakcje czekają na uczestników dni otwartych PCI ProtoLab, które odbędą się 13-14 grudnia. Wydarzenie skierowane jest zarówno do grup szkolnych i studenckich jak i osób indywidualnych, które chcą poznać nową przestrzeń ProtoLabu.
Nowy budynek PCI ProtoLab przy ul. Lenartowicza w Rzeszowie to blisko 400 m2 kompleksowo wyposażonych pracowni, z których mogą korzystać podkarpaccy studenci, uczniowie, kreatorzy i innowatorzy. 12 grudnia odbędzie się uroczysta inauguracja z udziałem władz województwa, natomiast przez dwa kolejne dni – 13 i 14 grudnia – uczniowie i studenci będą mogli wziąć udział w kreatywnych warsztatach w nowych pracowniach.
- Dla odwiedzających nasz nowy budynek przygotowaliśmy szereg warsztatów i zajęć, dzięki którym poznają możliwości nowych pracowni. Zaprezentujemy projekty, które dotychczas powstały w naszych przestrzeniach, a nasi specjaliści opowiedzą o możliwościach wykorzystania każdej z sześciu pracowni. Do udziału w dniach otwartych zapraszamy grupy szkolne, studenckie i wszystkich tych, którzy chcą rozwijać swoje projekty i kompetencje oraz eksperymentować z prototypami – mówi Barbara Ślęk-Wojtowska, Menadżer Zespołu Edukacji i Animacji.
Przez dwa dni, pracownie PCI ProtoLab będą otwarte dla wszystkich. W programie znajdą się m.in. warsztaty z hydroponiki, podstawy druku 3D, zajęcia z obróbki drewna i metalu za pomocą elektronarzędzi i narzędzi ręcznych, prezentacja podstawowych narzędzi do tworzenia układów elektronicznych oraz warsztaty z podstaw krawiectwa. W strefie projektowej, podkarpaccy studenci i uczniowie zaprezentują opracowane przez siebie projekty, m.in. urządzenia wykorzystującego sztuczną inteligencję do pomocy osobom słabowidzącym oraz niedowidzącym, rakiety czy łazika elektrycznego.
W nowym budynku PCI ProtoLab użytkownicy mogą korzystać ze sprzętu dostępnego w 6 pracowniach: media VR, biogreen, tekstylnej&wearables, elektronicznej, szybkiego prototypowania oraz warsztatu- modelarni. To jedyne takie miejsce w regionie, gdzie interdyscyplinarne zespoły studenckie i uczniowskie mogą tworzyć innowacyjne projekty. Ponadto, na trzecim i czwartym piętrze budynku znajduje się strefa coworkingowa umożliwiająca pracę zespołową lub indywidualną.
Uczniowie i studenci korzystający z przestrzeni ProtoLabu mogą również liczyć na wsparcie specjalistów: ds. druku 3D, szybkiego prototypowania czy elektroniki.
.