Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Hackaton NASA w Rzeszowie

Opublikowano: 2022-09-29 18:23:31, przez: admin, w kategorii: Region

RZESZÓW. Ostatnia szansa, aby wziąć udział w kosmicznym hackathonie. Subcarpathian NASA Space Apps Challenge startuje 1 października\n\n

Hackaton NASA w Rzeszowie

 

W dniach 1-2 października w hali sportowej Politechniki Rzeszowskiej studenci, uczniowie i kreatorzy z Podkarpacia będą pracować nad rozwiązaniami w oparciu o dane udostępnione przez NASA. Zapisy na wydarzenie wciąż trwają, można dołączyć indywidualnie lub w zespole.

 

NASA Space Apps Challenge to największy kosmiczny hackathon na świecie, w trakcie którego uczestnicy opracowują nowatorskie rozwiązania rzeczywistych wyzwań, wykorzystując przy tym dane satelitarne. Jedną z ponad 330 lokalizacji na całym świecie jest Rzeszów – lokalna edycja wydarzenia odbędzie się w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

– Startujemy w sobotę, 1 października o 8:00 rano. Przez ponad dobę, do niedzieli do godz. 13:00, zespoły, pod okiem mentorów z branży kosmicznej, będą pracować nad swoimi projektami. O 16:00, po obradach komisji, poznamy zwycięskie zespoły, które otrzymają nagrody finansowe, rzeczowe oraz staże i praktyki w firmach będących partnerami wydarzenia – mówi Kacper Moczarny, specjalista ds. realizacji projektów w Podkarpackim Centrum Innowacji.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Aby zostać uczestnikiem hackathonu, nie trzeba mieć umiejętności programistycznych. W ramach projektu, uczestnicy mogą przygotować prezentację, nagrać wideo, stworzyć grę, aplikację, czy w inny ciekawy sposób zaprezentować dane udostępnione przez NASA.

 

Zapisy na wydarzenie wciąż trwają. Swoje uczestnictwo można zadeklarować za pośrednictwem strony internetowej: https://2022.spaceappschallenge.org/locations/rzeszow/ lub stacjonarnie w trakcie hackathonu.

 

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Organizatorem globalnego hackathonu NASA na poziomie Podkarpacia w Rzeszowie jest Podkarpackie Centrum Innowacji. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli m.in.: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, Polska Agencja Kosmiczna (POLSA), Klaster Technologii Kosmicznych, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli Krystyna Wróblewska, Stowarzyszenie „Dolina Lotnicza”, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu, Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku, Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu.

Partnerem strategicznym hackathonu jest Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, a partnerami wspierającymi: Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej oraz Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego.