Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Zamknięcie ul. Matysowskiej w Rzeszowie. Układanie asfaltu

Opublikowano: 2022-08-17 09:45:42, przez: admin, w kategorii: Region

RZESZÓW. Na odcinku ul. Matysowskiej w Rzeszowie, od ul. św. Walentego do ul. Kiepury, układana będzie ostatnia warstwa nawierzchni. Z tego powodu we wtorek i środę droga będzie zamknięta dla ruchu. Autobusy miejskie przez dwa dni będą jeździć zmienionymi trasami.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Rozbudowa ul. Matysowskiej (koszt ponad 10,5 mln zł) dobiega końca. Jednym z ostatnich elementów, które musi zrealizować wykonawca (MPDiM Rzeszów), jest ułożenie warstwy ścieralnej nawierzchni.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Ten etap prac rozpoczyna się dziś (16 sierpnia) i potrwa do środy (17 sierpnia). W trakcie prac ul. Matysowska będzie zamknięta dla ruchu drogowego. Pierwszego dnia prac (do godz. 18) nieprzejezdny będzie odcinek od ul. Pienińskiej/św. Walentego do ul. Nowe Wzgórza. Drugiego dnia, od godz. 8 do godz. 18, zamknięty zostanie odcinek od ul. Nowe Wzgórza do ul. Kiepury.

Na czas trwania robót zaplanowano objazdy. W stronę os. Zalesie, jadąc od ul. św. Walentego, można się dostać przez ul. św. Rocha, a później ul. Wieniawskiego. Wracając, kierowcy mogą skorzystać również z objazdu na ul. Wierchowej. Z kolei kierowcy, którzy chcą dostać się do południowych części Rzeszowa, skorzystają z objazdu przez Chmielnik, Kielnarową, Tyczyn, al. Sikorskiego oraz ul. Robotniczą.

Prace przy układaniu ostatniej warstwy nawierzchni ul. Matysowskiej wiążą się również ze zmianami w kursach autobusów. Linia nr 5 (kierunek Matysowska) będzie kończyła kurs na przystanku Powstańców Warszawy/Sikorskiego 12. Ta sama linia jadąca w kierunku ul. Lubelskiej  kurs rozpocznie się od przystanku Powstańców Warszawy/Rejtana i dalej pojedzie bez zmian. Zawieszone na czas prac są kursy linii nr 48.

 .