Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Twórcy firmy M. Pelczar Chocolatier w Korczynie laureatami konkursu Agroprzedsiębiorcy RP

Opublikowano: 2022-08-14 18:57:56, przez: admin, w kategorii: Firmy

KRAJ, PODKARPACKIE. Anna i Mirosław Pelczar zdobyli nagrodę w kategorii „Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022”.

Fot. M. Pelczar Chocolatier (Fb)

Fot. M. Pelczar Chocolatier (Fb)

 

Była to już 31. edycja tego ogólnopolskiego konkursu, którego początki sięgają roku 1991. Jego celem jest uhonorowanie oraz promocja najlepszych polskich rolników, a także przedstawicieli szeroko rozumianej branży agrobiznesu.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Konkurs Agroprzedsiębiorca RP organizowany jest przez Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych Agro i rozgrywany w pięciu kategoriach: „Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP”, „Zasłużony Promotor Agrobiznesu”, „Wybitny Agroprzedsiębiorca RP”, „Wybitny Promotor Agrobiznesu” oraz „Agroprzedsiębiorca Wszech Czasów RP”. Nagrodami w konkursie są: szable oficerskie, buzdygany i szyszaki. Laureaci konkursu są swoistymi wizytówkami polskiego agrobiznesu.

 

- Państwa codzienna ciężka praca doczekała się dziś nagród. - mówił do laureatów konkursu Ryszard Bartosik, wiceminister rolnictwa. - Chciałbym za tę pracę bardzo podziękować. To właśnie Wy codziennie budujecie i rozwijacie polską wieś i produkujecie oraz przetwarzacie produkty spożywcze zapewniając nam wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe. W kontekście ostatnich lat pandemii covid, a teraz napaści Rosji na Ukrainę, przekonujemy się jak ważne jest - dla naszej ojczyzny, dla Europy i całego świata - rolnictwo. Mam pełną świadomość, że to dzięki takim ludziom jak państwo, mamy systematyczny wzrost wartości eksportu rolno-spożywczego i najważniejsze to, o czym wspomniałem na początku - bezpieczeństwo żywnościowe.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Pełną listę laureatów można znaleźć na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.