Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Połączenie kolejowe Sanok-Ustrzyki Dolne znów aktywne

Opublikowano: 2022-06-27 12:39:51, przez: admin, w kategorii: Region

POWIAT SANOCKI. Połączenie uruchomiono po 12 latach. Pierwszy pociąg wyruszył na trasę w sobotę 25 czerwca.

Fot. powiat-sanok.pl

Fot. powiat-sanok.pl

 

Pociąg wyruszył o godz. 6:18 ze stacji w Sanoku, po czym zabrał pasażerów z Ustrzyk Dolnych, aby następnie wrócić do Sanoka i stamtąd, już pociągiem relacji Rzeszów - Medzilaborce, podróżni mogli dojechać do Komańczy.

 

Pociąg ze stacji w Sanoku wyjeżdża w soboty i niedziele o godz. 6:18 i 19:31, natomiast z Ustrzyk Dolnych o godz. 7:32 i 20:43.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

-Przez wiele lat staraliśmy się o wznowienie linii kolejowej Ustrzyki Dolne - Sanok i w końcu się udało - mówi Marek Andruch, starosta bieszczadzki. - Obecnie przewozy mają charakter testowy, jednak mam nadzieję, że w przyszłym roku po remoncie torowiska i zmianach w rozkładzie jazdy, pociągi będą kursować codziennie.

 

Decyzję o uruchomieniu (w ramach obowiązującego rozkładu jazdy pociągów) dodatkowych dwóch par połączeń kursujących w weekendy wakacyjne w relacji Sanok - Ustrzyki Dolne – Sanok, zarząd wojewódzki podjął w maju. Kursy mają się odbywać w od 25 czerwca do 28 sierpnia i zapewnić w Sanoku skomunikowanie z wakacyjnymi pociągami transgranicznymi do i z Medzilaborec na Słowacji.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

-Wznowienie linii 108 relacji Sanok - Ustrzyki Dolne - Sanok jest dedykowane przede wszystkim turystom. Już sam przejazd tak malowniczą trasą może być atrakcją. Wspólnie z zarządcą infrastruktury kolejowej PKP PLK zarząd województwa podkarpackiego wypracował koncepcję wznowienia ruchu pociągów na nieczynnym dotąd odcinku linii kolejowej 108, tj. Ustrzyki Dolne - Uherce Mineralne - powiedział wicemarszałek Pilch. - Niestety, potrzeba było wojny, aby w krótkim czasie uświadomić sobie rolę i znaczenie kolei w ruchu przygranicznym. Cieszę się, że pociągi wróciły po długiej przerwie w Bieszczady, tym bardziej, że jest duża szansa, żeby zostały z nami już na stałe.