Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

ML System kupił działkę w Zaczerniu

Opublikowano: 2013-05-10 16:30:46, przez: admin, w kategorii: Firmy

RZESZÓW. Pod Rzeszowem powstanie fabryka ogniw fotowoltaicznych.

Wyroby ML System na gmachu Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie. fot. ML System

Wyroby ML System na gmachu Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie. fot. ML System

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Dziś (piątek, 10 maja) akt notarialny sprzedaży należącej do samorządu województwa podkarpackiego działki o powierzchni 1,7488 ha położonej w Zaczerniu gm. Trzebownisko na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego "Aeropolis" w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro - Park Mielec.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Nabywcą jest rzeszowska firma ML System Sp. z o.o. Firma zbuduje w podstrefie halę produkcyjną wraz z zapleczem laboratoryjnym i administracyjno-biurowym. W fabryce wytwarzane będą ogniwa i moduły fotowoltaiczne. Ze strony samorządu akt podpisał członek zarządu Sławomir Miklicz.

ML System projektuje i wykonuje m.in. zintegrowane systemy oparte na technologii ogniw fotowoltaicznych służących do wytwarzania prądu elektrycznego z energii słonecznej. Produkty rzeszowskiej firmy oparte są o własne, innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Firma w tym tygodniu dostała zgodę Agencji Rozwoju Przemysłu na prowadzenie działaności w SSE Euro-Park Mielec. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2014 roku. Zatrudnienie znajdzie co najmniej 20 osób.