Zbliża się Carpathian Startup Fest 2021. Kto może się zgłosić
RZESZÓW, PODKARPACKIE. Startupy posiadające produkt lub usługę, młode przedsiębiorstwa rozwijające sprzedaż oraz pomysłodawcy innowacyjnych rozwiązań będą mieli szansę na zaprezentowanie się przed indywidualnymi inwestorami i funduszami inwestycyjnymi.
Konferencja w sprawie Carpathian Startup Fest 2021. Od lewej koordynator Festiwalu Bartosz Jadam, wiceprezes RARR Krystian Kapinos, wicemarszałek Piotr Pilch i porezes PCI Jacek Kubrak
Carpathian Startup Fest 2021 odbędzie się 28 października w Rzeszowie. Organizatorem jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego i Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis, a partnerami Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Podkarpacki Fundusz Rozwoju.
Do Carpathian Startup Fest 2021 można zgłaszać projekty w różnych fazach rozwoju: pomysły na biznes, startupy zarejestrowane jako spółki oraz scaleupy, czyli młode przedsiębiorstwa, które już wprowadziły na rynek produkt lub usługę i są na etapie ich sprzedaży.
- Chcemy w jednym miejscu zgromadzić i połączyć startupy oraz inwestorów – mówi Krystian Kapinos, wiceprezes RARR. - Mamy już 70 zgłoszeń, czekamy na następne.
Cele festiwalu to współpraca i połączenie startupów z inwestorami, wybór najlepszych poprzez organizację trzech konkursów i promocja gospodarcza startupów, jak i samego regionu zarówno w kraju jak i za granicą.
- Mamy już zainteresowanie 15 funduszy inwestycyjnych – mówi Bartosz Jadam, koordynator Festiwalu - Naszym celem jest ściągnięcie funduszy na Podkarpacie i zainteresowanie ich inteligentnymi specjalizacjami regionu.
Swój udział można zgłosić na stronie internetowej www.csf21.pl do 30 września 2021. RARR skontaktuje się ze wszystkimi zgłoszonymi projektami w celu opracowania krótkich dokumentów informacyjnych, które następnie trafią do inwestorów.
Współpraca między nauką a biznesem jest kluczem do budowania efektywnej, innowacyjnej gospodarki – uważa Jacek Kubrak, prezes Podkarpackiego Centrum Innowacji. - Bez prac na niskim poziomie zaawansowania technologicznego, prac podstawowych, element tworzenia gospodarki opartej o własne rozwiązania technologiczne, a w konsekwencji o własne produkty, które są zdolne do konkurowania na świecie, jest raczej zbliżony do zera.
.