Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Koronawirus: Podkarpackie powiaty w strefie żółtej - wracają ograniczenia

Opublikowano: 2020-10-01 15:09:13, przez: admin, w kategorii: Region

RZESZÓW, PODKARPACKIE.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Według projektu rządowego rozporządzenia, w związku ze zwiększoną liczbą zakażeń koronawirusem trzy podkarpackie powiaty zostaną objęte strefą żółtą. Mają to być miasto Rzeszów, oraz powiaty dębicki i mielecki.

Strefa żółta to druga w kolejności pod względem liczby i rodzaju ograniczeń. Najwięcej ograniczeń stosowanych jest s strefie czerwonej, mniej we wspomnianej żółtej, jeszcze mnie w zielonej i niebieksiej.

W tej chwili w strefie żółtej należy utrzymywać dystans 1,5 m w miejscach publicznych. Wesela i pogrzeby są ograniczone do maksymalnie stu osób. Na impreza sportowych może być zajętych 25 [proc. miejsc, a na targach i kongresach na jednego uczestnika musi przypadać przynajmniej 4 mkw powierzchni.

Według zapowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, w strefach żółtych ma być wprowadzony obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych (czyli na ulicach, bo w tej chwili obowiązuje np. w autobusach, sklepach, urzędach).

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

 Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wystosował list do mieszkańców:

W związku z odnotowanym w ostatnim czasie znacznym wzrostem liczby zachorowań na Covid-19 w naszym mieście oraz w regionie, od 3 października br. miasto Rzeszów znajdzie się w tzw. „strefie żółtej”.

Zwracam się do Państwa z gorącym apelem o przestrzeganie wprowadzonych rygorów sanitarnych oraz rozważenie ograniczenia lub zawieszenia działań o charakterze nieobowiązkowym.

Zdając sobie sprawę z tego, że nadchodzący okres zwiększenia ograniczeń w różnych sferach życia społecznego przyniesie utrudnienia i niedogodności, proszę o zachowanie
w nadchodzących dniach dyscypliny, w szczególności w zakresie zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, częstej dezynfekcji rąk oraz zachowania zasad społecznego dystansu.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Tylko wspólnym wysiłkiem wszystkich ludzi dobrej woli możemy ograniczyć skutki pandemii.

Pokażmy, że jesteśmy społeczeństwem odpowiedzialnym i dbamy o siebie nawzajem.