Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Dziesięć nowych karetek dla podkarpackich stacji pogotowia

Opublikowano: 2020-07-10 21:40:40, przez: admin, w kategorii: Region

RZESZÓW. Karetki kosztowały ok. 7 mln zł i zostały kupione dzięki pomocy unijnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020.

Dziesięć nowych karetek dla podkarpackich stacji pogotowiaDziesięć nowych karetek dla podkarpackich stacji pogotowiaDziesięć nowych karetek dla podkarpackich stacji pogotowia
Dziesięć nowych karetek dla podkarpackich stacji pogotowia

 

Nowe ambulanse, po dwa, otrzymało pięć stacji pogotowia na Podkarpaciu. Są to: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ w Sanoku, Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu i Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie.

-Decyzję o zakupie tych karetek podjęliśmy we współpracy z wojewodą Ewą Leniart oraz dyrektorem Sanepidu Adamem Sidorem, ale także z myślą o ratownikach - ludziach z pasją, misją i powołaniem, którzy będą w ten sposób jeszcze sprawniej mogli ratować życie i zdrowie mieszkańców Podkarpacia, nie tylko w czasie epidemii koronawirusa, ale i każdego kolejnego dnia - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Zakup karetek koordynował zespół z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

-W lipcu zamykamy dostawę trzeciej tury samochodów. Pierwsza była w kwietniu, kolejna w maju, i teraz ostatnia w lipcu. - mówił Andrzej Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Karetki mają na wyposażeniu m.in.: profesjonalne nosze, defibrylatory, respiratory, urządzenia do kompresji klatki piersiowej, pompy infuzyjne, ssaki, krzesła transportowo-płozowe, plecaki ratownicze, deski do transportu pacjenta, laryngoskopy.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Koszt zakupu 10 ambulansów z pełnym oprzyrządowaniem to wartość około 7 mln zł. Łączna wartość zrealizowanych do tej pory zakupów karetek i samochodów wraz z ich pełnym wyposażeniem, to kwota około 8 mln złotych.