Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Krystyna Skowrońska i Renata Butryn z poparciem Elżbiety Łukacijewskiej

Opublikowano: 2019-09-06 12:39:34, przez: admin, w kategorii: Polityka

RZESZÓW. Eurodeputowana poprosiła o poparcie obu polityczek podczas czwartkowej konferencji na rzeszowskim Rynku.

Od lewej Renata Butryn, Elżbieta Łuykacijewska i Krystyna Skowrońska. Fot. ab

Od lewej Renata Butryn, Elżbieta Łuykacijewska i Krystyna Skowrońska. Fot. ab

 

Polityka, mawiają, to także symboliczne gesty. I chyba tylko tak trzeba traktować wczorajsze wydarzenie. Elżbieta Łukacijewska przypomniała, jak to w 2001 r. razem z Krystyną Skowrońska wchodziły do polityki. Jak dzięki jej namowom w polityczną działalność zaangażowała się też później Renata Butryn. Z kolei Krystyna Skowrońska wspomniała o swojej rywalizacji z Elżbietą Łukacijewską podczas ostatnich eurowyborów. Owszem, przegrała, ale przecież nie ma o to pretensji. Wszystkim paniom wyraźnie dopisywał humor.

 

Elżbieta Łukacijewska poprosiła wszystkich wyborców, którzy głosowali na nią podczas ostatnich eurowyborów, aby teraz przerzucili swoje głosy na obie panie.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

W ich późniejszych wypowiedziach, zarówno Skowrońska jak i Butryn, położyły nacisk na dramatyczną sytuację w ochronie zdrowia. Padły więc deklaracje np. utworzenia nowych placówek, szczególnie tych onkologicznych. Wszystkie wyraziły też zadowolenie z ostatniej volty w szeregach swojej koalicji - zamiany „jedynek” na warszawskiej i wrocławskiej liście wyborczej, i wysunięcia na czoło tej pierwszej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

 

Elżbieta Łukacijewska zwróciła również uwagę na pierwsze sukcesy (jej i Ewy Kopacz) w Europarlamencie. Dzięki ich aktywności udało się zdobyć więcej pieniędzy na profilaktykę onkologiczną.

 

Podczas najbliższych wyborów Krystyna Skowrońska wystartuje z 3 miejsca na liście KO w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim (nr 23). Z kolei Renata Butryn na tej liście zajmuje 4 miejsce.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

ab