Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Targi Ekogala: bezpłatny dojazd i prezenty

Opublikowano: 2017-12-06 21:37:27, przez: admin, w kategorii: Rolnictwo

RZESZÓW. W piątek (8 grudnia 2017) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena rozpoczną się Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości Ekogala. Impreza potrwa do soboty.

Targi Ekogala: bezpłatny dojazd i prezentyTargi Ekogala: bezpłatny dojazd i prezentyTargi Ekogala: bezpłatny dojazd i prezenty
Targi Ekogala: bezpłatny dojazd i prezenty

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

W tegorocznej edycji targów weźmie udział 110 wystawców, w tym 14 instytucji okołorolniczych. Liczną grupę stanowić będą goście spoza naszego kraju - 16 podmiotów reprezentujących Chiny, Ukrainę i Węgry.

Na Podkarpacie przyjeżdża z Chin 26 osób z regionu Guangxi Chuang, wśród nich 11 przedsiębiorców reprezentujących przemysł spożywczy, wędliniarski, producenci herbat, kosmetyków  oraz wyrobów cukierniczych.  

W programie targów zaplanowane są konferencje, degustacje, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz pokazy gotowania i rękodzieła związane ze świętami Bożego Narodzenia. Dodatkowo podczas targów odbędą się panele edukacyjne dla dzieci i młodzieży, a wielu odwiedzających może liczyć na świąteczny prezent: choinkę lub karpia na stół wigilijny.

- W tym roku odwiedzjący imprezę będą mogli obserwować uczestników trzech konkursów: XII Europejskiego Konkursu Kulinarnego (dla szkół gastronomicznych), Konkursu „Polski Smak” o nagrodę prezydenta RP Andrzeja Dudy i statuetki Polski Smak 2017  oraz konkursu na „Najładniejsze stoisko targowe” – mówi Magdalena Sobina, dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego.

W sobotę, 9 grudnia - odbędzie się tradycyjne dla Ekogali wydarzenie: „Vipy gotują”. W zmaganiach kulinarnych przy tworzeniu rogalików i gołąbków wezmą udział m.in. marszałek Władysław Ortyl, członek zarządu Lucjan Kuźniar, zastępca prezydenta Rzeszowa Andrzej Gutkowski oraz przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

Targi będą otwarte dla zwiedzających w piątek i sobotę od 10.00 do 17.00, wejście jest bezpłatne. Chętni mogą skorzystać z bezpłatnego dojazdu z Rzeszowa do Jasionki oraz z Jasionki do Rzeszowa kursem autobusami MPK oznaczonymi nazwą EKO. Autobusy kursować będą zarówno z Baranówki, jak i z Nowego Miasta.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Zobacz szczegółowy rozkład:

Autobusy do Jasionki

Autobusyi z Jasionki do Rzeszowa.