Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Prawica: „Gawlik prezydentem, Ferenc senatorem”

Opublikowano: 2015-10-12 12:59:03, przez: admin, w kategorii: Polityka

RZESZÓW. Plan dla Rzeszowa 2015.

Prawica: „Gawlik prezydentem, Ferenc senatorem”

 

W zbliżających się wyborach parlamentarnych prezydent Tadeusz Ferenc kandyduje na senatora. W wyborach zmierzy się z rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Aleksandrem Bobko, prezesem Podkarpackiej Izby Rolniczej Stanisławem Bartmanem, ekonomistą Krzysztofem Kaszubą i przedsiębiorcą Bogdanem Bardzikiem.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Dziś (poniedziałek, 12 października 2015) konferencję prasową zorganizowali przedstawiciele – jak to określono - ruchu społecznego, który chce zachęcić mieszkańców Rzeszowa do poparcia Tadeusza Ferenca w wyborach senackich, a potem do poparcia Zdzisława Gawlika (Platforma Obywatelska, obecny wiceminister skarbu) w wyborach na prezydenta Rzeszowa.

Koncepcję określoną jako „Plan dla Rzeszowa 2015” zaprezentowali dr Edyta Obodyńska (pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego, zapewniła, że nie była do tej pory zaangażowana politycznie ani ideowo) oraz Tomasz Kloc (Polska Razem Jarosława Gowina, Rycerze Kolumba).

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

W najbliższym czasie rozpocznie się zbieranie podpisów, które ma pokazać, jakie jest społeczne poparcie dla tej inicjatywy. Obydwoje pomysłodawcy zapewnili, że nie konsultowali swojej akcji ani z Tadeuszem Ferencem, ani ze Zdzisławem Gawlikiem.

Organizatorzy twierdzą, że ich akcja pozwoli wybrać rzewidywalnych i sprawdzonych polityków. A takimi - ich zdaniem nie są - kandydaci Prawa i Sprawiedliwości.