Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy 2015 na WSIiZ

Opublikowano: 2015-01-22 18:29:51, przez: admin, w kategorii: Region

RZESZÓW. Rozpoczęły się zapisy na bezpłatne zajęcia do kolejnej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego prowadzonego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W poprzednich edycjach uczestniczyło ponad 500 uczniów klas 5 i 6.

Fot. WSIiZ

Fot. WSIiZ

 

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej dla uczniów klas 5 i 6, który promuje przedsiębiorczość i zachęca do bliższego zainteresowania się zagadnieniami gospodarczymi. Poprzednie edycje cieszyły się dużą popularnością. Ich uczestnicy byli z zajęć bardzo zadowoleni.

- W najnowszej edycji rozdamy ponad 120 indeksów. Nabór kończy się 1 lutego. Pierwsze zajęcia odbędą się 26 marca. Uczestnictwo jest bezpłatne – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Formularz zapisów i szczegółowe informacje na temat programu zajęć w WSIiZ, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

- Bardzo podobał mi się wykład z zarządzania czasem, na którym prowadzący opowiedział o metodzie „wrzucania dużych kamieni”, czyli realizacji w pierwszej kolejności spraw trudnych, a w dalszej lżejszych. Dzięki temu jestem bardziej zorganizowany. Po nauce mam czas na relaks – mówi Maksymilian Rogoyski, uczestnik EUD.

- Znaczenie wiedzy ekonomicznej zwiększa się, dysponowanie nią urasta do rangi podstawowej kompetencji. Konieczna jest edukacja od najmłodszych lat. Ważne jest kształtowanie przedsiębiorczych postaw, umiejętności pracy w grupie i rozwiązywania sytuacji problemowych – podkreśla Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych organizującej projekt.

Zajęcia EUD prowadzi Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i 6 innych polskich uczelni. To Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Uniwersytet Szczeciński.

- Semestr składa się z 6 spotkań obejmujących 2 godziny lekcyjne. Zajęcia odbywają się w czwartki od godz. 17:30 do 19:00. Spotkania mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment (nauka przez zabawę). Dzielą się na część teoretyczną, czyli wykłady prowadzone przez nauczycieli akademickich i część praktyczną – mówi Urszula Pasieczna.

Semestr kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody najlepszym studentom, to m.in. wysokiej klasy sprzęt elektroniczny, np. tablety. W ostatniej edycji, której finał odbył się 4 grudnia 2014 roku test wyłonił trzech finalistów: Sebastiana Binkowicza, Gabriela Kędziora i Michała Łozę. Każdy z nich otrzymał tablet Samsung T210 Galaxy Tab 4. Pozostali studenci otrzymali upominki ufundowane przez WSIiZ.

EUD ma także ofertę skierowaną do rodziców. Jest to cykl zajęć związany z wychowaniem dzieci i kształtowaniem postaw przedsiębiorczych oraz kompetencji społecznych. Uniwersytet działa od 2008 roku. Dotychczas z możliwości udziału w programie skorzystało ponad 8000 uczennic i uczniów z całej Polski.

Partnerem Strategicznym projektu jest Narodowy Bank Polski. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji Narodowej. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Harmonogram zajęć dla dzieci:

26 marca: Współpraca przedsiębiorstw [Zarządzanie]

9 kwietnia: Rola marketingu we współczesnym świecie [Marketing]

23 kwietnia: Podatki dla domu i firmy [Otoczenie gospodarcze]

14 maja: Gimnastyka umysłu, czyli jak uczyć się szybciej i osiągać lepsze rezultaty [Efektywne doskonalenie się]

28 maja: Finanse dla sprytnych [Finanse Przedsiębiorcy]

11 czerwca: Przedsiębiorczość w działaniu [Praktyka biznesu]

 

Harmonogram zajęć dla rodziców:

26 marca: Dlaczego orły nie pływają? O wspieraniu zdolności i talentów dzieci [Sztuka wychowania – rola rodzica]

9 kwietnia: Kształtowanie kompetencji medialnych poprzez wychowanie [Dziecko i media]

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

23 kwietnia: O sztuce wyznaczania i osiągania celów [Psychologia i interakcje społeczne]

14 maja: Doskonalenie współpracy w rodzinie [Psychologia i interakcje społeczne]

28 maja: Gimnastyka umysłu w domu [Efektywna edukacja]

11 czerwca: Psychologia inwestora [Życie gospodarcze]