San-Proj zaprojektuje Centrum Tożsamości Identity Hub przy ul. Bardowskiego 2
RZESZÓW. Za dokumentację miasto zapłaci przeworskiej pracowni projektowej 378 000 zł, czyli mniej niż się spodziewało (476 008 zł).

Fot. Urząd |Miasta Rzeszowa/dokumentacja projektowa
O kontrakt walczyło osiem pracowni projektowych, a cena najdroższej oferty wynosiła aż 701 100 zł.
Budynek przy ul. Bardowskiego 2 wraz z ogrodzeniem jest dawnym obiektem koszarowym. Znajduje się przy granicy układu urbanistycznego Starego Miasta. W obiekcie zrealizowano już sondażowe badania konserwatorskie, których wyniki pomogą przy opracowaniu programu prac konserwatorskich.
Budynek przy ul. Bardowskiego 2 to obiekt dwukondygnacyjny i niepodpiwniczony z nieużytkowym poddaszem. Docelowo to ostatnie także ma zostać zaadaptowane do nowych funkcji. Kubatura budynku to 3 696 m3, zaś powierzchnia użytkowa - 1 316,04 m2. Obecny stan i wygląd obiektu nieco odbiegają od tego pierwotnego. Na przestrzeni lat wielokrotnie był on przebudowywany i remontowany.
Centrum Tożsamości Identity Hub obejmować ma wszystkie kondygnacje budynku. Ma ono zostać podzielone na kilka stref. W budynku planuje się wydzielić pomieszczenia dla m.in.: Media Lab - sali wystawienniczej (Immersyjna-Multimedialna ekspozycja muzealna, przedstawiająca dziedzictwo Rzeszowa); Klubokawiarni - kawiarni z salą koncertową o powierzchni ok. 200 m2 wraz z salą prób, garderobami, magazynem i zapleczem technicznym; Centrum Wolontariatu; otwartej przestrzeni coworkingowej. Uzupełnieniem będzie też otwarta pracownia audio, umożliwiająca samodzielne nagrywanie, montaż i edycję historii oraz przestrzeń do prowadzenia warsztatów z zakresu narracji osobistych i storytellingu.
Na zewnątrz powstać ma ogródek artystyczny (wyposażony w wygodne strefy relaksu, elementy małej architektury, zielone nasadzenia i scenę plenerową - także używaną jako kino plenerowe) oraz parking.
Co zaś do samego obiektu. Ten zostać ma gruntownie wyremontowany i zmodernizowany. Ma również wykorzystywać różne energooszczędne technologie (np. rozważane jest pokrycie dachu dachówką fotowoltaiczną). Oczywiście przystosowany też zostanie do potrzeb osób z rożnymi niepełnosprawnościami.
Jak zastrzega miasto, zadanie planowane jest do dofinansowania w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 (wniosek ma zostać złożony do końca roku).
Kompleksowa dokumentacja powinna być gotowa po 248 dniach.