To był najlepszy luty w historii lotniska w Jasionce
POWIAT RZESZOWSKI. W ubiegłym miesiącu podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad 68 tys. pasażerów. To wynik lepszy o 10 proc. od dotychczasowego rekordu (62,3 tys.), osiągniętego w 2024 r.

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
- Serdecznie dziękuję pasażerom za zaufanie i skorzystanie z oferty podkarpackiego lotniska. Liczę na to, że kolejne miesiące będą równie dobre i zgodne z naszymi prognozami - mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.
Wśród najbardziej obleganych kierunków w lutym prym wiodą Londyn, Warszawa, Monachium, Sharm El Sheikh i Manchester. Największy udział w ruchu lotniczym miały połączenia obsługiwane przez Ryanair. Z usług irlandzkiego przewoźnika skorzystało 28,5 tys. pasażerów. W fotelach Polskich Linii Lotniczych LOT zasiadło 14,4 tys. osób, zaś czartery obsłużyły 8,3 tys. pasażerów.
Od początku roku z usług lotniska Rzeszów-Jasionka skorzystało już prawie 136 tys. pasażerów. To jednak dopiero początek - w rozpoczynającym się 30 marca sezonie letnim podkarpacki port lotniczy zaoferuje rekordową liczbę 32 kierunków do 16 krajów, w tym nowości takie jak Malta i Agadir, a także destynacje powracające po przerwie do siatki połączeń - Korfu, Djerbę i Monastyr.