„Sesja Zero” zamiast dni otwartych uczelni – inicjatywa rzeszowskich liceów
RZESZÓW. Ze względu na pandemię nie odbyły się dni otwarte uczelni wyższych. To nie ułatwia licealistom wyboru studiów.

Fot. Pixabay/CC0
Przewodniczący samorządów największych rzeszowskich liceów - I, II oraz IX - przygotowali wydarzenie, które pomoże uczniom w wyborze ścieżki kształcenia i ścieżki zawodowej.
Sesja Zero to dwudniowe cykl prelekcji, odbywających się w całości online w najbliższy weekend - 8 oraz 9 maja. W pierwszym dniu, prelegenci z prawie 10 uczelni reprezentujący 15 różnych kierunków (kierunki humanistyczne, społeczne, medyczne i przyrodnicze, i STEM) opowiedzą o swoich doświadczeniach. Ten segment wydarzenia został zorganizowany wspólnie ze Studiami na Horyzoncie, jedną z największych organizacji studenckich w Polsce.
Drugi dzień eventu poświęcony jest studiowaniu za granicą. Będą o nich mówić przedstawiciele agencji doradztwa edukacyjnego Elab Education Laboratory i serwisu Departamentu Stanu EducationUSA Poland.
Prelekcje transmitowane będą na Facebooku. Oto link: https://fb.me/e/1dZ5QpYjh